Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
24/06/2019 - 09:50

Komu Marta Mordarska dała w powiecie ponad 2 miliony z PFRON

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu zostały podpisane umowy w ramach tegorocznej edycji programu „Wyrównywania Różnic Między Regionami III” pomiędzy oddziałem małopolskim PFRON a powiatami gorlickim i nowosądeckim. Z programu skorzystają Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gładyszowie, Szkoła Podstawowa w Brzeznej i Dom Pomocy Społecznej w Białej Niżnej.

- Program „Wyrównywania różnic między regionami” jest realizowany przez nasz oddział wspólnie z powiatami małopolskimi. W tym roku do programu przystąpiło 15 samorządów, którym oddział małopolski PFRON przekaże łącznie ponad 2.7 mln złotych – mówi Marta Mordarska szefowa małopolskiego oddziału PRFON.

Na terenie Sądecczyzny i powiatu gorlickiego pieniądze będą przeznaczone na likwidację barier transportowych. Dom Pomocy Społecznej w Białej Niżnej  zyska dofinansowanie do zakupu mikrobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, a w Szkoła Podstawowa w Brzeznej zyska windę. Dofinansowanie do zakupu autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych otrzyma też Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Gorlickiej "ELEOS".

W Małopolsce pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na likwidację barier architektonicznych i w komunikowaniu się w 10 obiektach (9 placówek edukacyjnych i jeden urząd administracji publicznej) na kwotę 569 tys. złotych oraz likwidację barier transportowych dla 21 placówek służących rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami (7 domów pomocy społecznej, 2 środowiskowe domy samopomocy, 6 warsztatów terapii zajęciowej, 2 zakłady aktywności zawodowej oraz 4 placówki edukacyjne – specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły integracyjne, bądź z klasami integracyjnymi) na kwotę  ponad 2 mln. Placówki kupią łącznie 18 mikrobusów oraz trzy autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Zostaną też utworze trzy nowe miejsca pracy – na łączną kwotę ponad 64 tys. złotych

- Cieszę się, że jednostki z terenu naszego powiatu mogły skorzystać z tego dofinansowania – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Oby takich środków było jak najwięcej.

Umowy podpisywali starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk oraz starosta gorlicki Maria Gubała i wicestarosta Stanisław Kaszyk. (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)