Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
24/07/2019 - 11:25

Kończą remont na Juście. Już wiadomo, kiedy otworzą serpentyny

Najpierw była mowa o tym, że prace na osuwisku na Juście zakończą się w lipcu i kierowcy nie będą już musieli korzystać z objazdów, potem okazało się, że trzeba zrobić dodatkowe umocnienia z żelbetu. Inwestycja przesunęła się w czasie. Wreszcie są dobre wiadomości. Roboty dobiegają końca.

Palisady, nasypy i wzmacniana konstrukcja korpusu jezdni… po roku kończy się walka drogowców z usuwiskiem  na Juście. W pierwotnych planach droga miała być przejezdna w lipcu, ale potem okazało się, że trzeba zrobić dodatkowe wzmocnienia z żelbetowych pali na głębokość do dwudziestu metrów. Teraz prace zmierzają do szczęśliwego końca.

Czytaj też Ruszyła czy nie ruszyła. Co z budową mostu w Kurowie? 

Drogowcy już wylewają nawierzchnię i uszczelniają rowy oporowe. Jezdnia - obydwa pasy ruchu - będzie udostępniona kierowcom 9 sierpnia – mówi pytana o termin zakończenia prac Iwona Mikrut, rzeczniczka małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj też  Co skrywa Pałac Stadnickich w Nawojowej. Remont odsłania tajemnice [FILM, FOTY] 

 Całe osuwisko ma 21,3 hektarów powierzchni i obejmuje południowy oraz południowo-wschodni stok. Droga krajowa nr 75 zajmuje tylko kilka procent tego obszaru. Stabilizacja osuwiska na długości 1,7 kilometra  to koszt 46 mln złotych.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu