Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
28/05/2019 - 15:40

Koniec prezesa Sądeckich Wodociągów. Janusz Adamek odchodzi

Był jedynym prezesem miejskiej spółki, który zachował swoją posadę po tym jak po wygranych wyborach samorządowych nowa ekipa Ludomira Handzla zaczęła obsadzać ważne stanowiska swoimi ludźmi. Teraz odchodzi. Po mieście gruchnęła wieść, że Janusz Adamek żegna się z Sądeckimi Wodociągami.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Janusz Adamek złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Sądeckich Wodociągów.  Swoją decyzję ogłosił podczas posiedzenia rady nadzorczej spółki. Z firmą rozstaje się też jego zastępca Józef Ciuła. Obaj mają pracować tylko do końca czerwca. firma wydała w tej sprawie jedynie lakoniczne oświadczenie.

Czytaj też Wodociągowy sukces za 420 milionów nie wystarczy? Janusz Adamek czeka na wyrok 

Zarząd Spółki Sądeckie Wodociągi w składzie prezes zarządu Janusz Adamek i wiceprezes zarządu Józef Ciuła informuje, że w 27 maja 2019 roku, w trybie porozumienia stron, zostały rozwiązane umowy o świadczenie usług zarządzania zawarte pomiędzy poszczególnymi członkami zarządu a Spółką, ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2019 roku.

Dlaczego Adamek nie chce już kierować Wodociągami. Chcieliśmy zadać to pytanie prezesowi, ale jego telefon komórkowy milczy. Wiadomo tylko, że poszło o „nieudaną” współpracą z nowymi gospodarzami ratusza, którzy już kilka miesięcy temu chcieli jego głowy, ale walne zgromadzenie wspólników powiedziało „nie”.

Czytaj też Prezes Adamek - prezydent Handzel 1:0 w pierwszym starciu w wodociągach

Udziałowcy przedsiębiorstwa, którym, poza Nowym Sączem, są samorządy Nawojowej, Starego Sącza,  Korzennej, Kamionki Wielkiej i Polski Fundusz Rozwoju, zdecydowali, że nie chcą zmian.

- Decyzję walnego zgromadzenia przyjmujemy do wiadomości, ale jako udziałowiec, który ma blisko 47 procent będziemy się spółce przyglądać i patrzeć jej władzom na ręce – komentował wówczas decyzję samorządowców wiceprezydent Artur Bochenek.  

Czytaj też Gdzie wyparowało 30 milionów ze sprzedaży udziałów w Sądeckich Wodociągach ?

Czy to właśnie  owo „patrzenie na ręce” tak doskwierało prezesowi spółki? Jak niesie wieść gminna Janusz Adamek już szykuję się na nową posadę.

[email protected] fot.archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI