Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
27/12/2019 - 15:15

Koniec wiecznych objazdów, remont drogi Trzetrzewina-Podrzecze zakończony

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie informowaliśmy o zamknięciu dla ruchu kolejnych odcinków drogi powiatowej Trzetrzewina – Podrzecze. A teraz z przyjemnością donosimy – koniec gehenny i objazdów, kierowcy mogą już bez przeszkód korzystać z wyremontowanej drogi.

Koniec wiecznych objazdów, remont drogi Trzetrzewina-Podrzecze zakończony

W ślad za kolejnymi komunikatami z Powiatowego Zarządu Dróg zapytaliśmy dyrektora Adama Czerwińskiego wprost: ile razy można zamykać tę samą drogę. Czerwiński ze spokojem tłumaczył, że to efekt reżimu technologicznego, który każe remont dróg robić w określonych sekwencjach a materiały użyte choćby do podbudowy muszą mieć czas na to, żeby się właściwie związać i by można było kłaść kolejną warstwę jezdni. Dziś koniec z utrudnieniami – remont odcinka drogi o długości 3 km 625 metrów w końcu zakończono.

Zobacz też: Chełmiec czekają megainwestycje na drogach powiatowych

Prace opiewały na niebagatelną kwotę 3,7 mln zł. Część udało się powiatowi pozyskać z budżetu państwa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Dofinansowanie starczyło na modernizację ponad dwóch kilometrów, ale na remont pozostałej części drogi środki trzeba było w stu procentach wyłożyć z budżetu powiatu nowosądeckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog