Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
26/04/2020 - 10:40

Koparki i zwały ziemi. Co się u nas buduje za tym ogrodzeniem

Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje w uzdrowiskowych miejscowościach, które zawsze tętniły życiem? Na to pytanie nikt na razie nie potrafi odpowiedzieć, ale mimo wszystko realizowane są inwestycje w turystyczną infrastrukturę. Tak dzieje się w Piwnicznej, gdzie przy Domu Wczasów Dziecięcych wre praca przy modernizacji boiska.

Rocznie przy zarządzanym przez powiat nowosądecki Domu Wczasów Dziecięcych przebywa kilka tysięcy dzieci i młodzieży, a szczególną popularnością cieszy się okres ferii i wakacji. Właśnie dlatego zapadła decyzja o modernizacji starego i zniszczonego boiska. Obiekt ma powierzchnię 368 metrów kwadratowych.

Czytaj też Jak bracia Koralowie chcą walczyć z koronawirusowym kryzysem lokalnych firm

- Termin realizacji to 90 dni, a wartość robót to ponad 280 tysięcy złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Prace właśnie ruszyły. Mam nadzieję, że po zakończeniu pandemii koronawirusa, dzieci i młodzież z radością będą korzystać z nowego boiska.

Czytaj też Prezes uzdrowiskowej spółki pisze czarny scenariusz dla Krynicy 

Obiekt będzie miał bezpieczną nawierzchnię, zostanie ogrodzony, a kibice będą mogli oglądać rozgrywki korzystając z nowych ławek.

To nie koniec inwestycji związanych ze sportową infrastrukturą. Kolejne boisko powstanie w tym roku przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Jego powierzchnia to blisko 970 metrów kwadratowych. Obiekt będzie oświetlony, znajdą się tam trybuny, a nawierzchnia będzie bezpieczna. Koszt inwestycji to około 500 tysięcy złotych. (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)