Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 kwietnia. Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego
26/03/2020 - 11:40

Koronawirus: 810 tys. zł i zamrażarki z lodami w szpitalach od firmy Koral

W obliczu epidemii związanej z koronawirusem zarząd firmy Koral zdecydował się wesprzeć finansowo szpitale w Krakowie, Nowym Sączu, Limanowej i w Rzeszowie. Producent lodów przekaże w sumie 810 tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego, środków zabezpieczenia sanitarnego oraz inne bieżące potrzeby dla medyków.

PPL Koral jest największym polskim producentem lodów, właścicielem marek Koral i Bracia Koral - Lody Jak Dawniej. Na rynku istnieje już od 1979 roku, czyli ponad 40 lat. Główną siedzibą firmy jest Nowy Sącz, zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Rzeszowie oraz w Limanowej. Sprzedaż lodów Koral prowadzona jest w całej Polsce oraz w krajach UE m.in.: w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii czy Litwie. 

Przez lata firma aktywnie wspierała różnego rodzaju inicjatywy społeczno-sportowo-kulturalne związane z rozwojem i bezpieczeństwem regionu, m.in. dwukrotnie ufundowała najnowocześniejsze ambulanse dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Dlatego w obliczu pandemii koronawirusa, która dotknęła kraj i Polaków, firma Koral zdecydowała się wesprzeć placówki w Małopolsce oraz w Rzeszowie. W sumie Koral przekaże 810 tys. zł dla czterech szpitali.  

Czytaj też: Agata Meble i firma 4F wspierają lekarzy!

- Od lat w maksymalnym stopniu staramy się konkretnie wspierać lokalne inicjatywy i dlatego w obliczu aktualnej epidemii naturalną decyzją było dla nas przekazanie funduszy finansowych na walkę z koronawirusem właśnie dla szpitali w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wierzymy, że w tym trudnym czasie przedsiębiorcom w całej Polsce uda się zjednoczyć i połączyć siły dla wsparcia wszystkich szpitali, które teraz szczególnie go potrzebują aby móc prawidłowo funkcjonować - mówi Mariusz Jurek, dyrektor generalny PPL Koral. 

- Przekazujemy bowiem nie tylko pieniądze, ale i najszczersze słowa podziękowania za codzienną pracę dla lekarzy i pracowników medycznych, którzy w tym niezwykle trudnym i niebezpiecznym czasie epidemii walczą o nasze zdrowie i życie - dodaje.

Zobacz także: Same dobre epidemiologiczne wiadomości, o których nie powiedzą ci w mediach

300 tysięcy złotych zostanie przekazane przekształcanemu w szpital zakaźny Uniwersyteckiemu Szpitalowi w Krakowie. Po 170 tysięcy złotych trafi do: Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Szpitala Powiatowego Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej oraz Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. 

- Mamy obecnie bardzo trudną sytuację w szpitalach w całej Polsce. Szpital Uniwersytecki po przekształceniu w szpital zakaźny jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Każdego dnia walczymy również o to, aby zapewnić odpowiednią ochronę pacjentom i personelowi medycznemu, bez którego nie wygramy tej walki. Widzimy jednak, że w tej walce nie jesteśmy sami - dzięki wsparciu przekazanemu przez firmę Koral mamy szansę na uzupełnienie środków ochrony osobistej takich jak maseczki chirurgiczne, maseczki z filtrem, fartuchy barierowe, kombinezony, gogle i przyłbice. Dziękujemy za wspólną walkę i mamy nadzieję na szybką wygraną! - informuje Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Ponadto producent będzie wspierał placówki również w inny sposób – do każdego szpitala wstawi zamrażarki z lodami, które będą na bieżąco uzupełniane, aby chociaż na chwilę osłodzić personelowi medycznemu trudy pracy.

[email protected], fot. KoralDziękujemy za przesłanie błędu