Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
25/03/2020 - 12:25

Koronawirus dobił do reszty komunikację w gminie Chełmiec

Część sołectw gminy Chełmiec i przed wybuchem epidemii koronawirusa miała mocno ograniczony dostęp do komunikacji zbiorowej. Teraz, gdy prywatni przewoźnicy ograniczają kursy swoich autobusów niektóre miejscowości zostały całkowicie odcięte od świata.

Koronawirus dobił do reszty komunikację w gminie Chełmiec

Zobacz też: Chełmiec: jest harmonogram odbioru śmieci na kwiecień

- Był bus jeden rano po 5-tej i powracał po 15-tej. Został zabrany w zeszłym tygodniu. Dalej jesteśmy całkowicie wykluczeni z możliwości korzystania z transportu publicznego - alarmuje bez owijania w bawełnę sołtys Krasnego Potockiego Krzysztof Kornaszewski.

- Mieszkańcy, którzy jeszcze pracują dojeżdżają do pracy swoimi samochodami i ewentualnie zabierają sąsiada  głównie do firmy Wiśniowski. A komunikacja? Marpol na dzień dzisiejszy zawiesił kursy szkolne. Rafatex wprowadza ograniczenie kursów na trasie Nowy Sącz - Tropie do 4 w każdą stronę od najbliższej soboty - mówi z kolei Wiesława Szczecina sołtys Woli Kurowskiej.

Zobacz też: Wróciła do Biczyc Dolnych z zagranicy. W nosie miała kwarantannę. Co teraz?

- Do Biczyc nie jeździ już żaden bus z tych, które jechały na Limanową. Moja żona jedzie do pracy do Chełmca busem na Męcinę, ale żeby mogła wrócić do domu, muszę jeździć po nią do Chełmca swoim samochodem. W podobnej sytuacji jest moja szwagierka, którą teraz też odbieram samochodem. To prawdziwa masakra. Ludzie codziennie po kilka razy dzwonią do firm transportowych żeby dopytać się jaki autobus będzie jechał a jaki nie – komentuje mieszkaniec Biczyc Dolnych.

- MaxBus zawiesił 85 procent kursów. To tragedia, bo przez cały dzień są może w sumie z cztery kursy - komentuje kolejna osoba z tej miejscowości.

Wszyscy nasi rozmówcy wiedzą jednocześnie, że to dopiero początek prawdziwych kłopotów. Do tematu wrócimy wraz z pełną informacją o tym jak i gdzie szukać najnowszych informacji o kursowaniu poszczególnych przewoźników obsługujących teren gminy Chełmiec. Na dziś znaleźć je można jedynie na ich stronach internetowych.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog