Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
10/03/2020 - 22:20

Koronawirus pod Limanową? Pensjonat w Mszanie objęty kwarantanną

Kilkanaście osób mieszkających w pensjonacie w Mszanie Górnej zostało objętych kwarantanną – podaje serwis limanowa.in. Co się stało? Mieszkała tam studentka z Francji, która z objawami COVID-19 i podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiła na oddział zakaźny szpitala w Myślenicach. Wedle informacji portalu, jej stan jest ciężki.

Jak pisze limanowa.in, od kobiety pobrano próbki, ale na razie wyniki badania nie są znane. Nie wiadomo zatem na pewno, czy chodzi o objawy choroby COVID-19 i podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną w pensjonacie w Mszanie Dolnej  objęto jednak dwanaście osób. To troje studentów z Francji, sześciu Ukraińców oraz troje Polaków. Wszyscy mają zakaz opuszczania budynku. Lokalny samorząd ma im zapewnić wyżywienie.

Czytaj też Kwarantanna z powodu koronawirusa. Dadzą nam L4? Czy nam zapłacą?  

Wedle informacji portalu limanowa.in, osoby związane z pensjonatem pracują w kilku szkołach na terenie gminy Mszana Dolna. Wójt Bolesław Żaba zapewnia, że ich kontakt z uczniami został natychmiast ograniczony i apeluje o spokój. - Nie wpadamy w panikę, ale musimy być ostrożni - powiedział w rozmowie z limanowa.in.

Czytaj też Zamykanie sądeckich szkół przez koronawirusa? Na razie nie ma potrzeby

[email protected] zdjęcia ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu