Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
23/01/2020 - 15:10

Korzenna: śmieciarka śmieciarce nierówna. Ile kosztuje taki pojazd?

Statystyki wskazują, że z roku na rok produkujemy coraz więcej śmieci. Jeśli tendencja utrzyma się w przyszłości, zapotrzebowanie na sprzęt do odbioru odpadów wzrośnie. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Korzennej zakupiło trzeci duży samochód!


Pojazdy do bezpylnej zbiórki odpadów składają się z różnych elementów decydujących o ich zastosowaniu i przydatności. Do najważniejszych należy skrzynia ładunkowa ze specjalną płytą wypychową. Ponadto każda śmieciarka może posiadać wyposażenie dodatkowe, które stanowi czynnik decydujący na coraz bardziej konkurencyjnym rynku związanym z odbiorem śmieci. 

Nową śmieciarką może pochwalić się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Zakup był konieczny, ponieważ zmienił się harmonogram odbioru odpadów. W razie awarii pozostałych samochodów wywóz śmieci odbędzie się na czas. Zdaniem prezesa PUK, Stanisława Przychockiego, awaria sprzętu może zdarzyć się zawsze. Trzecia duża śmieciarka zabezpieczy gminę na wypadek takiego zdarzenia. 

Ze względów finansowych spółka nie może sobie pozwolić na zakup nowej śmieciarki z rynku pierwotnego. Używany pojazd do odbioru śmieci kosztował 20 tysięcy euro. Dla porównania - koszt nowego samochodu oscyluje wokół kwoty nawet 800 tysięcy złotych. - Mam nadzieję, że samochód sprowadzony z zagranicy będzie nam dobrze służył - dodaje prezes. 

Inną sprawą jest, że mieszkańcy Korzennej z roku na rok produkują coraz więcej śmieci. Jeśli w przyszłości taka tendencja się utrzyma, zwiększą się także potrzeby sprzętowe.

[email protected], fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI