Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
20/07/2020 - 11:10

Korzenna: wójt postanowił nie wydawać opinii w sprawie działalności Mo-BRUKu

Znamy odpowiedź gminy w sprawie wydania przez wójta opinii dotyczącej działalności firmy Mo-BRUK. Planowane przedsięwzięcie jest zgodne z zapisami Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Czekamy na kolejną opinię WIOŚ.

Przypomnijmy, po zakończeniu kontroli działalności zakładu Mo-BRUK do urzędu marszałkowskiego wpłynął wniosek spółki o zmianę zakresu wniosku, związanego z ilością przetwarzania poszczególnych odpadów niebezpiecznych. Konieczne stało się zatem przeprowadzenie ponownej kontroli instalacji przez WIOŚ, uwzględniającej nowy zakres wniosku. Kontrola została rozpoczęta, jednakże z uwagi na trwającą sytuację epidemiologiczną, czas jej prowadzenia uległ wydłużeniu - między innymi zmieniono termin, w którym wójt mógł ustosunkować się do powyższych zmian.

Czytaj też: Co się dzieje w spółce Mo-BRUK? Koronawirus wydłużył toczące się postępowanie

Kilka dni temu zwróciliśmy się do władz gminy o udzielenie informacji w sprawie wydania przez wójta Leszka Skowrona opinii dotyczącej działalności firmy Mo-BRUK. Ta kwestia była również przedmiotem dyskusji podczas ostatniego posiedzenia rady gminy.

- Informuję, że wójt gminy Korzenna nie wydał opinii w sprawie wniosku o zmianę zezwolenia zintegrowanego firmy Mo-BRUK S.A. Opinia wójta, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, może odnosić się do zgodności wyżej wymienionego przedsięwzięcia z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) gminy. W tym przypadku planowane przedsięwzięcie jest zgodne z zapisami MPZP, tak więc postanowiono nie wydawać opinii w przedmiotowej sprawie – poinformował Krzysztof Ogorzałek, sekretarz gminy Korzenna.

k.kos@sadeczanin.info, fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu