Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
06/10/2017 - 09:00

Kraszewskiego: tu może powstać parking, który uratuje centrum?

Podczas ostatniej sesji radny Grzegorz Fecko rozpoczął batalię o rozbudowę parkingu przy ulicy Kraszewskiego. Miasto nie mówi nie, ale co może z tego wyniknąć? Czy większy parking w tym miejscu uratuje centrum przed korkami?

Niewiele spraw miejskich cieszy sądeczan tak, jak informacje o tym, że w mieście przybędzie miejsc parkingowych. Radny Grzegorz Fecko zainteresował władze możliwością rozbudowy parkingu przy ul. Kraszewskiego. – Chodzi o parking po lewej stronie przy zjeździe z ulicy Lwowskiej – wyjaśnia radny i sugeruje maksymalną jego rozbudowę w północnym kierunku.

Zobacz też: Na Bulwarze Narwiku budują parking dla kilkudziesięciu aut! Odblokują centrum?

Przy okazji zaznacza, że zaraz obok jest zieleń i tak już rozjeżdżona przez samochody. – Miejscowi w ciągu dnia naprawdę nie mają tam jak zaparkować, bo obecnie funkcjonujący parking jest zazwyczaj całkowicie zajęty przez osoby, które przyjechały załatwić coś w centrum miasta lub chcą zrobić zakupy na Rynku Maślanym – argumentuje radny.

Oczywiście przy Rynku Maślanym są wyznaczone miejsca parkingowe, ale jest ich mało a na dodatek są płatne. Sami okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę również na fakt, że przy Kraszewskiego działa duża dziecięca biblioteka, która też nie ma zaplecza parkingowego. Okoliczne uliczki w głąb osiedla są wąskie podobnie jak chodniki, ale i tu desperaci parkują, niejednokrotnie blokując swobodne przejście miejsce pieszym. Jest możliwość, trzeba parking rozbudować. Ale co na to miasto?

Zobacz też: Będzie cywilizowany parking pod Wydziałem Komunikacji przy Wyspiańskiego! Zobacz projekt [FILM]

Okazuje się, że Urząd Miasta wcale nie mówi nie. – Wykonanie parkingu w miejscu w miejscu przez pana wskazanym zostanie przeanalizowane pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami – napisał radnemu w odpowiedzi wiceprezydent Wojciech Piech.

- Im więcej takich parkingów na obrzeżach centrum powstanie, takich jak na przykład pod zamkiem albo ten budowany przy Bulwarze Narwiku, tym mniej samochodów będzie krążyć i tamować ruch wokół Rynku – komentuje pełen optymizmu radny.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Google Street View  Dziękujemy za przesłanie błędu