Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 listopada. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
16/09/2019 - 09:45

Kriolipoliza - odchudzanie poprzez wymrażanie tkanki tłuszczowej

Jak odchudzić tylko boczki lub podbródek? Nadwaga, otyłość, nadmierne miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej to zjawisko coraz częstsze i coraz bardziej widoczne we współczesnym świecie.

Wiecznie MłodziCzasami stosowanie diety i ćwiczeń nie pozwala pozbyć się problematycznych komórek tłuszczowych. Istnieje skuteczny zabieg zwany KRIOLIPOLIZĄ, który zamraża je i zostają one usunięte. Kriolipoliza wyszczuplająca to najskuteczniejsze bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez jej zamrażanie.

Innowacyjna metoda redukcji tłuszczu została opatentowana w 2008 roku, polega na selektywnym chłodzeniu komórek tłuszczowych. Skuteczność zabiegu udowodnili dwaj Amerykańscy dermatolodzy Dieter Manstein oraz R. Rox Anderson z Massachusetts General Hospital w Bostonie (filia Harvard Medical School).

Od tamtej pory metoda kriolipolizy została przebadana klinicznie i uznana za jedną z najbardziej skutecznych nieinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej.

 Udowodniono, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające tj. naczynia krwionośne, nerwy obwodowe oraz komórki o niskiej zawartości tłuszczu,  dzięki czemu podczas przeprowadzania kriolipolizy niszczone są jedynie komórki tłuszczowe, zaś skóra, mięśnie i nerwy pozostają całkowicie bezpieczne. Wykazano również, że kontrolowane,  miejscowe chłodzenie tkanek tłuszczowych może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia skóry.

Jak wygląda zabieg?

Kriolipoliza Nowy Sącz

Zabieg kriolipolizy polega na przyłożeniu głowicy urządzenia, wyposażonej w specjalne panele chłodzące, do miejsca, z którego chcemy się pozbyć nadmiaru tłuszczu. Głowica na zasadzie podciśnienia zasysa fałd skóry z tkanką tłuszczową, a następnie go chłodzi do minusowej temperatury. Panel sterowania znajdujący się w urządzeniu utrzymuje stałą, niską temperaturę. Zassanie powoduje bardziej precyzyjne działanie chłodzenia oraz zmniejsza krążenie krwi w tym obszarze. Jedno przyłożenie powinno trwać od 30 do 60 minut w zależności od grubości tkanki tłuszczowej.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty?

Efekty kriolipolizy nie są widoczne natychmiastowo, ponieważ pozostałości komórek tłuszczowych są stopniowo wydalane z organizmu. Osiągnięcie optymalnych wyników może więc potrwać od 1 do 6 miesięcy. Jednak pierwsze zmiany możemy zauważać już po 3 tygodniach od leczenia.

Wskutek zamrażania tłuszczu możemy stracić aż 25 - 40 proc. złogów tkanki tłuszczowej, a nasza sylwetka staje się szczuplejsza i bardziej wymodelowana. Kriolipoliza radzi sobie także z redukcją cellulitu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu kriolipolizy wątroba będzie musiała wydalić dużą ilość tkanki tłuszczowej. Dlatego też tydzień po kuracji i dwa tygodnie po niej należy spożywać posiłki i pić napoje, które nie będą jej szkodzić. Unikajmy więc tłuszczu, cukru, kofeiny i alkoholu, ponieważ te składniki mogą obciążyć ten organ.

Kriolipoliza – jak postępować po zabiegu?

Zaraz po zabiegu na skóra jest zaczerwieniona. Mogą też pojawić się białe ślady po zasysaniu. Te objawy znikają zazwyczaj w ciągu kilku godzin. Większość osób może powrócić do normalnych codziennych czynności natychmiast po zabiegu. Musimy jednak każdego dnia pić około 2 litry wody niegazowanej oraz zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych przez co najmniej tydzień. Prawdziwe skutki uboczne kriolipolizy mogą (ale nie muszą) pojawić się dopiero po 2-3 dniach. Zazwyczaj obserwujemy wtedy obrzęk oraz niewielkie krwiaki. Skóra w miejscach, do których przykładana była głowica, może być obolała. Są to naturalne skutki intensywnego masowania i uciskania tkanki. Aby efekty kriolipolizy były jak najlepsze, warto przyłożyć też większą uwagę do diety i stylu życia. Polecane są lekkostrawne posiłki oraz wprowadzenia do swojego planu dnia jakiejś formy fizycznej aktywności. 

Kriolipoliza – przeciwwskazania

Zabieg mogą wykonywać tylko osoby, których ogólny stan zdrowia jest dobry i nie mają problemów neurologicznych lub ortopedycznych. Kriolipolizy nie należy też stosować u pacjentów otyłych lub mających znaczną nadwagę. Pamiętać należy, że kriolipoliza nie jest metodą na leczenie otyłości. Zabieg ten daje szczególnie dobre efekty u osób z umiarkowanym, miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najczęściej poddawane zabiegowi są miejsca wyjątkowo oporne na ćwiczenia, jak boki, bryczesy czy dolna partia brzucha.

Istnieją również inne przeciwwskazania, a są nimi:

 • choroba Reynaud'a,
 • cukrzyca,
 • niewydolność nerek i wątroby,
 • egzema lub zapalenie skóry,
 • infekcja i gorączka,
 • rany skóry,
 • przebyte operacje,
 • żylaki,
 • nowotwór,
 • nadwrażliwość na zimno,
 • choroba wrzodowa,
 • ciąża i okres laktacji.

Pamiętać należy, że kriolipoliza nie jest metodą na leczenie otyłości. Zabieg ten daje szczególnie dobre efekty u osób z umiarkowanym, miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najczęściej poddawane zabiegowi są miejsca wyjątkowo oporne na ćwiczenia, jak boki, bryczesy czy dolna partia brzucha. Na uwagę zasługuje bezpieczeństwo i skuteczność tej metody.

Kriolipoliza – gdzie wykonać?

Zabieg kriolipolizy wykonywany jest w gabinetach

WIECZNIE MŁODZI – STREFA BEAUTY
ul. Śniadeckich 8, Nowy Sącz
poniedziałek - piątek:  godz. 8.00-22.00

W swojej ofercie posiadamy również inne nowoczesne zabiegi wyszczuplające, które sprawnie wspomagają zrzucanie zbędnych centymetrów takie jak: liposukcja kawitacyjna, fale radiowe RF tzw lifting bez skalpela, lipolaser i Vacum – masaż próżniowy.

Zapisy przyjmujemy osobiście lub telefonicznie pod numerem: 577 403 711

Facebook: STREFA BEAUTY – WIECZNIE MŁODZI

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu