Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
21/04/2020 - 21:05

Krynica: rajcy z burmistrzem w sprawie izolatoriów rozmawiali on-line

Radni kryniccy spotkali się (21 kwietnia) on-line z burmistrzem Piotrem Rybą, najwięcej uwagi poświęcając rezultatom rozmów przedstawicieli inicjatywy społecznej z wojewodą małopolskim w sprawie lokalizacji dwóch izolatorów w uzdrowisku. Zgodnie z ustaleniami mają one zostać zlikwidowane w momencie, gdy rząd ogłosi drugi etap odmrażania polskiej gospodarki.

W planach rządu  hotele, a także inne miejsca noclegowe zostaną otwarte w drugim etapie odmrażania gospodarki. Oprócz tego mają zacząć funkcjonować w weekendy sklepy budowlane. Na tym etapie otwarte zostaną również niektóre instytucje kultury, w tym biblioteki, muzea i galerie sztuki.

Jak informuje radna Iwona Grzebyk-Dulak, spotkanie 21 kwietnia on-line rajców z burmistrzem Piotrem Rybą w znacznej części zostało poświęcone poleceniom Wojewody Małopolskiego o utworzeniu dwóch izolatoriów tj. w Nowym Domu Zdrojowym oraz Continentalu.

Włodarz omówił rezultaty krakowskich rozmów delegacji przedstawicieli inicjatywy społecznej z wojewodą Piotrem Ćwikiem, w których wczoraj (20 kwietnia) uczestniczył. 

Poinformował rajców, że ustalono, iż jeśli zacznie być wdrażany drugi etap odmrażania gospodarki, wiążący się z uruchomieniem branży turystycznej, będące w gotowości dwa krynickie izolatoria zostaną zlikwidowane. Mówił też, że nie dojdzie do sytuacji, w której na terenie uzdrowiska jednocześnie funkcjonowałaby one i hotele przyjmujące gości.

Wszystkie ustalenia ze spotkania z wojewodą można znaleźć w notatce sporządzonej przez przedstawicieli inicjatywy społecznej na stronie facebooka Nie Dla Izolatoriów w Krynicy-Zdroju

W dalszym ciągu radni oczekują na odpowiedź na swój list sprzeciwu z 17 kwietnia, dotyczący utworzenia izolatoriów, który przesłali do Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów, Wojewody Małopolskiego oraz parlamentarzystów z okręgu.

Na spotkaniu omówiono także inne zagadnienia, które poruszone zostaną na najbliższej sesji Rady Miejskiej, zaplanowanej na 30 kwietnia.

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu