Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
28/10/2020 - 20:35

Krynica: ruszyły prace nad projektem budżetu na 2021 rok

Rozpoczęły się prace nad projektem budżetu na 2021 rok w Krynicy-Zdroju. Jeden ze złożonych do niego wniosków, przy planowaniu wydatków bieżących, dotyczy dokończenia remontu ulicy Wiejskiej.

Ulica Wiejska ma około kilometr długości. Wcześniejsze prace remontowe polegały na wymianie nawierzchni pewnych jej odcinków. Pozostała część drogi tj. ok. 250 metrów, nadal jest w fatalnym stanie. Prośba o uwzględnienie remontu ulicy Wiejskiej w przyszłorocznym budżecie, jak argumentują we wniosku mieszkańcy, wynika z obietnicy jego przeprowadzenia w 2019 roku. Wniosek do projektu budżetu gminy na 2021 rok jest poparty ponad stu podpisami.


Burmistrz obowiązany jest przedstawić projekt uchwały budżetowej do 15 listopada roku poprzedzającego rok budżetowy.  Radni i przedstawiciele jednostek pomocniczych mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy. Obejmują one propozycje zadań koniecznych do wykonania w danym roku. Do czasu podjęcia uchwały budżetowej projekt jest podstawą gospodarki finansowej gminy, nie później jednak niż do 31 marca roku budżetowego. (MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu