Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
23/07/2019 - 13:15

Krynicki Park Słotwiński zmienia się w ekspresowym tempie [ZDJĘCIA]

Prace przy rewitalizacji krynickiego Parku Słotwińskiego są coraz bardziej zaawansowane. Wkrótce zostanie zamontowana tężnia solankowa, w której mieszkańcy i kuracjusze będą mogli pooddychać solanką.

Park Słotwiński znajduje się na przedmieściach uzdrowiska, przy wlocie (wylocie) do niego. Jest tu drewniana Pijalnia Słotwinka, wybudowana w 1807 roku, dzisiaj nieczynna. Pierwotnie stała na Deptaku, gdzie obecnie wznosi się Pijalnia Główna. Do Parku Słotwińskiego została przeniesiona w II połowie XIX wieku.

Parkowym zabytkiem jest też restauracja "Koncertowa” , wybudowana w 1870 roku. Wcześniej budynek nazwał się „Słotwiński Pawilon Koncertowy”, gdyż kuracjusze słuchali w nim muzyki.

Park Słotwiński położony jest  w strefie uzdrowiskowej A. Jego rewitalizacja wpisana została do Planu Rozwoju Uzdrowiska Krynicy-Zdroju na lata 2016-2023.

Od wiosny 2019 roku na parkowym terenie prowadzony jest gruntowny remont.

Dzięki realizacji projektu porządkowany jest teren parku, modernizowane są alejki spacerowe, wymieniane jest na nowe oświetlenie i przywracana dawna świetność przyrodnicza. Teren zyskuje nowe chodniki, ławki, kosze, nową kostkę brukową.

Wszystkie te prace sprawią, że zmieni się wizerunek tej części uzdrowiska.

Plan Rozwoju Uzdrowiska Krynicy-Zdroju na lata 2016-2023 zakłada zakończenie prac pod koniec 2019 roku.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)