Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/10/2021 - 14:55

Kto pokona burmistrza Golbę? Wyniki Rankingu Oceny Aktywności Gmin już w piątek

Od lat to miasto i gmina uzdrowiskowa Muszyna zwycięża w Rankingu Oceny Aktywności Gmin. I choć w zestawieniu podsumowującym 2017 rok pierwsze miejsce zdobyła Limanowa, to za lata 2013 – 2017 najwięcej punktów zyskała właśnie Muszyna. W czym tkwi sekret tego samorządu?

Dowiedz się więcej o Rankingu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego: Gdzie na Sądecczyźnie opłaca się mieszkać? Sprawdzili to badacze z PWSZ

Podczas rozdania nagród poprzedniej edycji Oceny Aktywności Gmin burmistrz Jan Golba żartował, że wcześniej nie przywiązywał wagi do rankingów, a interesuje się nimi od kiedy to Muszyna zaczęła wygrywać.

- Myślę, że (rokroczne zdobywanie pierwszego miejsca) związane jest z konsekwentnym programem rozwoju realizowanym na terenie naszej gminy. Wiąże się on z wieloma inwestycjami, które pomnażają nasz majątek. Inwestycje te finansowane są głównie przez środki unijne, czyli nasz wkład w tym przypadku jest niewielki. To przekłada się też na zamożność mieszkańców – tłumaczył włodarz gminy w rozmowie w „Sądeczaninem”. Cały wywiad można zobaczyć na powyższym wideo.

Zobacz również: Takiej Muszyny jeszcze nie widzieliście. Całe miasto z lotu ptaka [WIDEO]

Ogrody Sensoryczne, Ogrody Tematyczne, Ogrody Baśni i Legend, Ogrody Biblijne – to te produkty przyciągają do Muszyny turystów i pozwalają gminie się rozwijać. W poprzednim roku burmistrz Muszyny przewidywał, że czas pandemii niekorzystnie może wpłynąć na wyniki gminy w Rankingu Oceny Aktywności Gmin. Wspomniał również, że być może to będzie okazja dla innych samorządów do prześcignięcia wieloletniego lidera w Subregionie Sądeckim.

Jak będzie tym razem? Wyniki Rankingu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za rok 2020 poznamy już w piątek, 15 października. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w Centrum konferencyjnym DW „Casablanca” w Niskowej. Lidera wśród 39 gmin naszego regionu za poprzedni rok poznamy już po godzinie 14. Więcej informacji znajdziecie na naszym portalu. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. TK, wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu