Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
31/01/2023 - 21:15

Kto zajmie się remontem parku wodnego w Wysowej? Coraz mniej czasu na wyłonienie wykonawcy

Gmina Uście Gorlickie ma coraz mniej czasu na znalezienie wykonawcy, który podejmie się usunięcia usterek technicznych w zamkniętym w maju 2019 roku parku wodnym w Wysowej.

Park Wodny w Wysowej (gmina Uście Gorlickie) oddano do użytku w 2012 roku. Położony jest w centrum uzdrowiska, w parku zdrojowym. Jego budowa kosztowała 11 milionów złotych.

Obiekt cieszył się dużym zainteresowaniem, aż 6 maja 2019 roku kiedy został zamknięty. Dostrzeżono bowiem poważne usterki techniczne, zagrażające bezpieczeństwu.

Gmina Uście Gorlickie ma coraz mniej czasu na wyłonienie wykonawcy, który podejmie się usunięcia usterek technicznych w parku wodnym. Ostateczny termin znalezienia firmy, która zajmie się remontem to marzec 2023 roku.

Natomiast termin zakończenia modernizacji obiektu, który decyzją ustalił Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gorlicach to 30 listopada 2023 roku.

Ogłoszone do tej pory trzy przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia, gdyż nie wpłynęła żadna oferta.

Na remont parku wodnego gmina Uście Gorlickie otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 3,5 mln zł., a także dotację z tzw. tarczy dla gmin górskich -1,6 mln zł. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu