Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
05/06/2019 - 20:45

Łabowa: z czego cieszą się mieszkańcy? Z rzeczy, wydawałoby się, oczywistej

Mieszkańcy gminy Łabowa długo czekali na to, aby mogli chodzić bezpiecznie wzdłuż drogi krajowej 75, która prowadzi między innymi przez kilka miejscowości tejże gminy. Jeszcze odrobinę cierpliwości. Wkrótce można będzie korzystać z nowego chodnika w Łabowej oraz Nowej Wsi.

Do tej pory mieszkańcy korzystali z wąskiego pobocza, ale szli po nim z duszą na ramieniu.  Budowa wyczekiwanego chodnika wzdłuż DK 75 w Łabowej rozpoczęła się w marcu tego roku. Chodnik będzie także w Nowej Wsi.

Inwestycję realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie. W marcu tego roku rozpoczęły się prace w Łabowej. Tam chodnik o długości 1,1 kilometra ma być gotowy pod koniec czerwca, a w Nowej Wsi (o długości1,3 km) pod koniec roku.

- Dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się bezpieczeństwo w naszej gminie - mówi Marta Słaby, wójt gminy Łabowa. - Cieszymy się, że chociaż po jednej stronie drogi mieszkańcy będą mieli do dyspozycji chodnik zarówno w Łabowej, jak i Nowej Wsi.

Gmina Łabowa, w związku z tą inwestycją również ponosiła wydatki. Przygotowała projekty obu chodników. Był to koszt około 80 tys. złotych.

Władze gminy planują w przyszłości montaż oświetlenia przy nowych chodnikach.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. TK, UG w Łabowej.

Budowa chodników w gminie Łabowa
Mieszkańcy gminy Łabowa długo czekali na to, aby mogli chodzić bezpiecznie wzdłuż drogi krajowej 75, która prowadzi między innymi przez kilka miejscowości tejże gminy


Dziękujemy za przesłanie błędu