Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
04/07/2019 - 07:15

Lifting krynickiej Polany Janówka na start

Na krynickiej Polanie Janówka rozpoczęły się prace w ramach rewitalizacji tej części uzdrowiska. Dzięki inwestycji zmieni się wejście do parku, powstanie również m.in. amfiteatr.

Polana Janówka jest ważnym elementem historycznego układu urbanistycznego uzdrowiska. Ogólnodostępny ogród miejski przy ul. Nikifora Krynickiego, z szerokimi przestrzeniami do wypoczynku i degustacji wód mineralnych, charakterem i formą, nawiązuje do tradycji okresu międzywojennego.

W ramach modernizacji, w pobliżu dolnej stacji kolei na Górę Parkową powstanie amfiteatr. Jak podkreśla burmistrz Piotr Ryba, budowa tego obiektu to jedna z ważniejszych inwestycji jego kadencji.

Zaplanowana jest zadaszona scena o powierzchni 100 metrów kwadratowych, z widownią na 1000 miejsc siedzących.

Nowy obiekt, wybudowany jako jeden z elementów projektu "Kurort Krynica", posłuży celom kulturalnym. Pierwsze krzewy pod budowę wycięto w marcu br.

Prace rewitalizacyjne obejmą 1,06 ha terenu parkowego. Umowy dotyczące projektu "Kurort Krynica", w ramach którego modernizowana zostanie Polana Janówka, podpisał poprzedni włodarz miasta Dariusz Reśko.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)