Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
07/12/2019 - 13:30

Magiczny Park Światła na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój zaprasza!

Polskie Koleje Linowe zapraszają całe rodziny na Górę Parkową w Krynicy - Zdroju. Przy górnej stacji kolei PKL po raz kolejny otwarto magiczny Park Światła. Blisko 100 tysięcy światełek LED rozświetla szczyt Góry Parkowej położonej w sercu ponad 200 letniego Parku Zdrojowego.

Park Swiatła w Krynicy Zdroju
Iluminacje witają gości już przy samym dojściu do dolnej stacji kolei na Górę Parkową. Do Parku Światła prowadzi tu imponujących rozmiarów świetlista brama, którą dostrzec można niemalże z krynickiego deptaka.

Wygięte jakby od podmuchu beskidzkiego wiatru, podświetlane drzewka wraz z kolorowymi, rozświetlonymi schodami wprowadzają do bajkowej krainy, do której zabiera nas ta najstarsza w Polsce kolej linowo - terenowa Góra Parkowa.

Na szczycie pojawiają się świetlne, bogato zdobione krynickie sanie z parą koni, inspirowane historycznymi fotografiami Krynicy, z lat 20. XX wieku , czy wielka pijałka - dzbanek z wydłużonym dzióbkiem, specjalnie przystosowanym do picia leczniczych wód mineralnych. Uzdrowisko słynie również z urokliwych sadzawek i fontann, dlatego też w Parku Światła nie mogło zabraknąć jednej z nich. Ponad 6-metrowa, świetlna fontanna, w której woda nigdy nie zamarza, to najnowsza iluminacja wzbogacająca Park Światła, a także las iglastych drzewek podkreślający parkowy charakter otoczenia.

Park świateł w Krynicy Zdroju

Nowe dekoracje znakomicie korespondują z nawiązującymi do tradycji sportów zimowych dobrze już znanymi postaciami łyżwiarki figurowej i narciarza. Gwiazdkowa aranżacja nie byłaby kompletna bez okazałej i starannie udekorowanej choinki. Rosłe, siedmiometrowe drzewo w odświętnej szacie stoi w centralnym miejscu Cafe Parkowej na samym szczycie góry.

Nad głowami gości pijących pyszną kawę w Cafe Parkowej rozpościera się klimatyczny 100-metrowy baldachim, stworzony z 10 tysięcy energooszczędnych punktów świetlnych LED. Zimowego nastroju dopełni ruchoma projekcja wirujących śnieżynek, wyświetlana na elewacji budynku górnej stacji kolei PKL.

Wybierz się w podróż do magicznego Parku Światła, najstarszą w Polsce koleją linowo - terenową Góra Parkowa. Park Światła czynny jest codziennie, od godz.15 w godzinach pracy kolei, do końca lutego 2020.

Zapraszamy!

Na Górze Parkowej, za świetlistą bramą, rozpościera się Park Światła
Iluminacje witają gości już przy samym dojściu do dolnej stacji kolei na Górę Parkową. Do Parku Światła prowadzi tu imponujących rozmiarów świetlista brama, którą dostrzec można niemalże z krynickiego deptaka.


Dziękujemy za przesłanie błędu