Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
03/12/2019 - 10:20

Michał Krupiński nie jest już prezesem Pekao

W piątek prezes Pekao, Michał Krupiński, poddał się do dymisji. Rada nadzorcza przyjęła rezygnację, a na stanowisko p.o. prezesa powołała Marka Lusztyna, dotychczasowego wiceprezesa zarządu.


Michał Krupiński
był dyrektorem Pekao od 2017 roku. W piątek złożył rezygnację ze skutkiem natychmiastowym. W komunikacie prasowym Banku Pekao możemy przeczytać: „Obradująca dzisiaj Rada Nadzorcza przyjęła rezygnacje Michała Krupińskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Banku. Rada powołała jednocześnie na stanowisko p.o. Prezesa Zarządu Banku Marka Lusztyna, dotychczasowego wiceprezesa zarządu odpowiadającego za obszar zarządzania ryzykiem i wieloletniego pracownika Banku".

Z informacji wynika, że decyzja Krupińskiego podyktowana jest chęcią kontynuowania kariery poza Polską. – Nie ma tutaj żadnej sensacji, nie ma żadnej „miotły”, nie ma żadnych walk frakcyjnych – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

- Rezygnacja Michała Krupińskiego z funkcji prezesa banku Pekao była jego suwerenną decyzją. To nie była dymisja, która została mu udzielona, to była jego suwerenna decyzja – podjął taką decyzję – zrezygnował z funkcji prezesa banku, ma do tego przecież pełne prawo. – skomentował w radiowej „Trójce” Sasin.

Michał Krupiński ma 38 lat, pochodzi z Limanowszczyzny. Jest synem Tomasza Krupińskiego, dyrektora prywatnego szpitala w Szczyrzycu oraz wieloletniego przewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego. Studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Katolickim Uniwersytecie w Leuven, na Stanford University Graduate School of Business oraz na słynnym Harvardzie. Zaczynał jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa (lata 2006-2008).

Później był członkiem rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie. W 2011 roku został prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefa bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Następnie ponad rok (od stycznia 2016 do marca 2017 roku) był prezesem PZU S.A., po czym w czerwcu 2017 r. został prezesem Bankiem Pekao S.A.

[email protected], fot. forbes.plDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI