Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
03/07/2016 - 20:10

Miejski Zarząd Dróg serwuje przetargi: chodniki, ulice, parking pod Panoramą! Będzie się działo!

Miejski Zarząd Dróg ogłosił ostatnio kilka strategicznych dla miasta przetargów. Ruszają długo wyczekiwane inwestycje w tym przebudowa ulicy Kolejowej i prace projektowe przy parkingu pod Panoramą!

Największe zainteresowanie budzi oczywiście przebudowa ulicy Kolejowej na odcinku od Nawojowskiej do Waryńskiego. To projekt o największym zasięgu zarówno pod względem technicznym jak i logistycznym.

Wykonawca musi się zmierzyć nie tylko z całkowitą modernizacją nawierzchni drogi i chodnika, ale również z remontem całej instalacji elektrycznej, sieci kanalizacyjno wodociągowej i sanitarnej. Dodatkowo zobowiązany zostanie do odpowiedniej aranżacji zieleni.

Kolejny przetarg dotyczy przebudowy chodników ul. Nowochruślickiej, Lwowskiej, Barskiej, Tarnowskiej w Nowym Sączu.

W tym wypadku można składać oferty częściowe na poszczególne fragmenty/ulice. Z pracami trzeba się uporać w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Termin zgłaszania ofert minął 30 czerwca, ale na stronie MZD nie ma jeszcze wyników.

12 lipca rozstrzygnie się, kto będzie przebudowywał chodnik na ul. Kochanowskiego w Nowym Sączu. I w tym wypadku wykonawca będzie musiał zrealizować prace w ciągu 30 dni od podpisania umowy.

Jeszcze nie roboty, ale wykonanie dokumentacji projektowej: 1.budowy chodnika ul. Dunikowskiego 2.budowy parkingu pod „Panoramą” 3.budowy chodnika ul. długoszowskiego 4. budowy chodnika ul. kamiennej to przedmiot kolejnego, wyczekiwanego przez mieszkańców przetargu. I w tym wypadku MZD dopuszcza oferty częściowe, ale każdy z projektów musi zostać ukończony do 20 grudnia tego roku.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)