Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
23/11/2020 - 12:50

Mieszkańcy Muszyny z wodą, ściekami i kanalizacją

Mieszkańcy Muszyny nie będą mieć problemu z wodą, ze ściekami czy podłączeniem się do sieci kanalizacyjnej. Na terenie gminy na końcowym etapie są prace, które przebudowują gospodarką wodno-ściekową. Koszt inwestycji to ponad 80 mln złotych.

Już niedługo zostanie oddana do użytku nowa oczyszczalnia ścieków w Muszynie. Gotowe są obiekty, trwa ich wyposażanie, urządzanie placu.

- Gotowa jest stacja uzdatniania wody, bardzo nowoczesna.-mówi burmistrz Muszyny, Jan Golba. -Woda będzie bardzo wysokiej jakości. Są też gotowe dwa ujęcia wód, w sumie wybudowane od podstaw, które uniezależniają od warunków pogodowych jakość wody. Nie będzie problemu z jej uzdatnianiem.

Bardzo istotne jest przebudowanie całej sieci wodno-kanalizacyjnej, która spełnia parametry XXI wieku. - Dotychczasowe obiekty pochodziły z lat. 60. XX wieku, okres ich żywotności dawno minął. Groziły kary związane z wymogami unijnymi.- dodaje burmistrz. 

- Ale nie tylko to nam przyświecało przy stworzeniu nowoczesnej gospodarki wodno-ściekowej, ale także myślenie o przyszłości. Dzięki temu mieszkańcy nie będą mieć problemu z wodą, ze ściekami, podłączeniem się do sieci kanalizacyjnej.

Program przebudowy gospodarki wodno-ściekowej realizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (nadzór), przy udziale przedsiębiorstw specjalistycznych, zewnętrznych. Gminę czeka jeszcze przebudowa sieci w Powroźniku i w innych miejscowościach, a także likwidacja ujęć spółek, które dawniej funkcjonowały, a obecnie nie spełniają określonych parametrów. (MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu