Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
24/08/2021 - 22:00

Mieszkaniec tej gminy marzy o kanalizacji. Zaskoczyła go decyzja radnych

W gminie jest kilka odcinków kanalizacji sanitarnej, które wymagają remontu. Inne z kolei pasowałoby wybudować od podstaw. Po raz kolejny powraca kwestia kanalizacji w Podolu Górowej i Przydonicy. Czytelnik poskarżył się na decyzję rady gminy.

Czytaj też: Pić czy nie pić? W Rożnowie wybudują stację uzdatniania wody

Jeden z czytelników podzielił się z nami swoimi refleksjami po ostatnim posiedzeniu rady gminy Gródek nad Dunajcem. – Oglądam każdą sesję. Po ostatniej dowiedziałem się, że gmina złożyła trzy wnioski o dofinansowanie inwestycji z programu Polski Ład na rozbudowę szkoły w Siennej, budowę chodników przy drogach powiatowych i wojewódzkich oraz na zagospodarowanie terenów odzyskanych nad Jeziorem Rożnowskim w miejscowości Bartkowa-Posadowa – pisze czytelnik (nazwisko do wiadomości redakcji).

- Projekt i pozwolenie na budowę kanalizacji w Podolu i Przydonicy są już ważne od kilku lat, a kanalizacji do tej pory nie zaczęto budować. Bez dofinansowania z zewnątrz gminie trudno będzie wybudować kanalizację. Niestety, taki wniosek nie został zgłoszony w ramach projektu Polski Ład – skarży się czytelnik.

Jego zdaniem trzy złożone przez gminę wnioski jak najbardziej są potrzebne. Szkoda jednak byłoby zaprzepaścić szansę na uzyskanie tak dużej dotacji na tę inwestycję. Przypomnijmy, że w przypadku kanalizacji w Podolu Górowej i Przydonicy cała dokumentacja jest już przygotowana. Już niebawem rusza nabór do programu rozwoju obszarów wiejskich. Może właśnie tu należy upatrywać szans na wsparcie w budowie kanalizacji. (k.kos@sadeczanin.info, fot. ilustracyjne, Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu