Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 maja. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
17/02/2020 - 13:25

Milik: wyrasta kładka rowerowa na polsko-słowackim Popradzie

Rozpoczął się ostatni etap budowy dwóch kładek rowerowych na Popradzie: w Miliku i Andrzejówce (gmina Muszyna). Zaplanowane zakończenie prac to czerwiec 2020 roku. Obie kładki są częścią budowy EuroVelo11, którego małopolski odcinek trasy nosi nazwę VeloNatura.

Muszyna jest gminą przyjazną dla cyklistów. Wkrótce miłośnicy dwóch kółek będą mogli wyruszyć na wycieczkę rowerową malowniczą trasą, meandrującą po polskiej i słowackiej stronie Popradu.

Droga rowerowa biegnie z Krynicy-Zdroju do Muszyny, poprzez Legnavę (Słowacja), Milik, Andrzejówkę, Mały Lipnik (Słowacja), Żegiestów, Sulin (Słowacja), Piwniczną aż do Nowego Sącza. 

Obecnie w ramach inwestycji, na pogranicznym Popradzie w Miliku (gmina Muszyna) i Legnavie wyrasta kładka. Druga budowana jest w Andrzejówce-Ługi oraz Mały Lipnik, po stronie słowackiej. Pięć lat temu podobny obiekt połączył polski Żegiestów, ze słowackim Sulinem.

W ramach prac w Sulínie (Słowacja) zaplanowana jest budowa nowego Centrum Informacji Turystycznej. Zakończenie budowy kładek na Popradzie to 30 czerwca 2020. Kładki są częścią EuroVelo11, którego małopolski odcinek trasy nosi nazwę VeloNatura.

(MK) fot. A. Królikowski, aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020