Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
20/05/2017 - 05:25

Miliony do wydania. Inwestycyjna ofensywa powiatu nowosądeckiego

Blisko 7 mln złotych starostwo nowosądeckie zamierza wydać na poprawę efektywności energetycznej budynków szkół szkól ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Marcinkowicach i Grybowie. Szykuje się też rozbudowa grybowskiego liceum.

O planowanych inwestycjach starosta Marek Pławiak mówił podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

- W drugiej połowie kwietnia otrzymaliśmy dofinansowanie do projektu "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Nowosądeckiego" - mówił starosta. - Całkowita wartość projektu to 6,9 miliona złotych, w tym dotacja w wysokości 3,9 miliona. Nasz wkład własny to 2,9 miliona złotych i jest zabezpieczony w budżecie.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata, a obejmie głęboką termomodernizację  budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu przy ul. Batorego i Krakowskiej, szkół w Marcinkowicach i Nawojowej oraz budynku głównego Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. Termomodernizacja zostanie tez przeprowadzona w dwóch pawilonach Domu Społecznego w Zbyszycach.

Starostwo przymierza się też do rozbudowy grybowskiego liceum. Zarząd powiatu zamierza ubiegać się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Jeśli wniosek otrzyma pozytywną ocenę, to istnieje możliwość uzyskania dotacji w wysokości przekraczającej sześć milionów złotych - mówił Marek Pławiak. -

Inwestycja, łącznie z dotacją Ministerstwa Sportu, byłaby wykonana w 90 procentach ze środków zewnętrznych. Jak wyjaśnił starosta, w takiej sytuacji pieniądze zabezpieczone na ten cel w powiatowym budżecie można by przesunąć na inne inwestycje. (ami) fot.A.M

XXIII zwyczajna sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego
To były dobre wiadomości. Są miliony na inwestycje na inwestycje związane z termomodenrizacją


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)