Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
03/01/2017 - 11:20

Miliony do wzięcia na budowę dróg dojazdowych i małą retencję

Niemal 9,5 mln zł przeznaczy w 2017 roku Zarząd Województwa Małopolskiego na zadania związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Samorządy lokalne oraz właściciele mogą starać się o środki na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól, budowę i renowację zbiorników małej retencji czy zakup sprzętu informatycznego do prowadzenia spraw związanych z ochroną terenów rolniczych.

Z ogólnej puli, nawet 3,8 mln zł może zostać przeznaczone na budowę i renowację zbiorników małej retencji, w tym sadzawki i inne zbiorniki służące ochronie gruntów, których wielkość nie przekracza 5 tys. m2. O 80-proc. dofinansowanie, które maksymalnie może wynieść 50 tys. zł, mogą ubiegać się gminy oraz właściciele gruntów. Oni również mogą składać wnioski na budowę lub modernizację dróg dojazdowych do pól. W tym przypadku gminy mogą otrzymać nawet 150 tys. zł, jednak nie więcej niż 50 proc. wartości zadania.

Przeczytaj też Co, komu i ile? Małopolska ma budżet na przyszły rok  

Od 2011 roku z budżetu Województwa Małopolskiego na prace związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych przeznaczono ponad 60 mln zł. Pozwoliło to na sfinansowanie m.in. remontu ponad 800 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Przeczytaj też Ile sądecka drużyna "wyrwie" z nowego budżetu Małopolski?

 Tylko w 2016 roku na ten cel przeznaczono aż 12,5 mln zł. Kolejne 200 tys. zł pozwoliło na budowę i modernizację zbiorników małej retencji.

(ami), fot. A.MDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020