Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
09/09/2019 - 10:55

Młodów i Zubrzyk: będzie remont strategicznych dróg. Kiedy wbicie łopat?

Gmina Piwniczna-Zdrój otrzymała dofinansowanie dwóch bardzo ważnych dla mieszkańców sołectw Młodów i Zubrzyk dróg. Jaki jest zakres prac i kiedy ruszą roboty?

O szczegółach i kwocie dofinansowania pisaliśmy w publikacji Są pieniądze na drogi w Piwnicznej-Zdroju – ile i na jakie?

Teraz zapowiadane szczegóły. Zacznijmy od Młodowa. Jak informuje zastępca burmistrza Piwniczej-Zdroju Dariusz Reśko w tej miejscowości zostanie wyremontowanych aż 675 metrów najbardziej uszkodzonej gminnej drogi. Zostanie tu położona nowa nawierzchnia bitumiczno-mineralna a najważniejsze wykonane pełne odwodnienie. Dodatkowo – choć oficjalnie chodnika tu nie ma – to zostanie utwardzone pobocze, z którego korzystają piesi mieszkańcy. Inwestycja oszacowana jest na ok. 1 mln 240 tys. zł.

Zobacz też: Stary Sącz: „grobowiec Tutenchamona” pięknie zarasta. Jak teraz ochrzczą MPK?

Zubrzyk – tu nową nawierzchnię asfaltową – obecnie jest to nitka żwirowo – gruntowa – otrzyma łącznik drogi gminnej z drogą wojewódzką 971. To miejsce, z którego korzysta bardzo duża liczba mieszkańców już od bardzo dawna traktując ją jako dogodny skrót. Droga będzie też wyposażona w odwodnienie. Wartość prac? 594 tys. zł

Kiedy ruszą roboty? Tak jak wspominaliśmy – gmina musi najpierw podpisać stosowną umowę na przyjęcie środków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, potem na sesji wprowadzić je do budżetu, ogłosić i rozstrzygnąć przetarg. Ale jak zapewnia Reśko pierwsze prace powinny zostać już wykonane w tym roku a formalnie gmina musi rozliczyć się z dofinansowania do lipca 2020 roku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu