Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 października. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
17/09/2018 - 15:30

MMC Brainville: Wierzyciele nie mogą się dogadać. Termin licytacji wyznaczy sąd?

Od ogłoszenia upadłości Miasteczka Multimedialnego upłynął prawie rok a jeszcze nie wiadomo, kiedy majątek spółki zostanie zlicytowany. A to wszystko dlatego, że rada wierzycieli nie może się dogadać. Syndyk poprosił o interwencję sąd.

Zobacz też: Sąd ogłosił upadłość Miasteczka Multimedialnego. To już koniec?

Jak nas dziś poinformował syndyk Witold Kadłuczka przyczyną zamieszania jest protest złożony przez spółkę Edelmet, która od 2016 roku - po zakupie udziałów od Andrzeja Górskiego - została była głównym udziałowcem MMC Brainville.

Edelmet to też jednocześnie - obok Banku Zachodniego WBK - główny wierzyciel MMC Brainville i członek wspomnianej rady. Łączne zabezpieczenie obu podmiotów w hipotece opiewa na 23 miliony złotych.

- Edelmet zaskarżył uchwałę w sprawie składu rady wierzycieli i regulaminu jej działania – wyjaśnia Kadłuczka, który o interwencję poprosił sąd. Chce by ten wyznaczył termin pierwszej licytacji – miesięczne utrzymanie Miasteczka Multimedialnego, którego powierzchnia użytkowa to aż 12400 metrów kwadratowych kosztuje około 200 tys. zł. Kolejne opłaty uszczuplają i tak już skromnie oszacowany majątek. Cały czas traci na wartości również wyposażenie IT Miasteczka.

Zobacz też: MMC Brainville: Budynek jest w opłakanym stanie. Czy ktoś kupi kota w worku?

W sumie roszczenia wobec upadłej spółki zgłosiło około 100 podmiotów. Po interwencji syndyka z ich listy wykluczona została Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która dofinansowała budowę Parku Technologicznego prawie 100 milionami unijnej dotacji.

Budynek przy ul. Myśliwskiej wart jest według oszacowania ok. 56 mln zł. Przy tzw. sprzedaży wymuszonej będącej wynikiem ogłoszenia upadłości licytowany będzie od kwoty zdecydowanie skromniejszej - cena wywoławcza ustalona została na poziomie 30 mln.

Kadłuczka liczy na to, że decyzję w sprawie terminu licytacji sąd podejmie jeszcze w październiku, ale nie wyklucza jednocześnie, że sprawa wyjaśni się dopiero w przyszłym roku.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu