Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
05/10/2019 - 10:10

Modernizacja DW 971 w Żegiestowie. Uwaga kierowcy, mogą być utrudnienia!

W Żegiestowie-Zdroju (gmina Muszyna) modernizowana jest droga wojewódzka 971. W związku z tym kierowcy mogą natrafić na zmianę w organizacji ruchu i utrudnienia.

Droga Wojewódzka 971 o długości 38 km łączy  DK87 w Piwnicznej-Zdroju  z DW981 w Krynicy-Zdroju. Przebiega malowniczą Doliną Popradu, a na trasie znajdują się miejscowości: Powrożnik, Muszyna, Milik, Andrzejówka, Żegiestów, Zubrzyk, Wierchomla Wielka, Piwniczna-Zdrój. 

Od września w Żegiestowie-Zdroju jest modernizowana DW 971, na odcinku o łącznej długości 1000 metrów. W związku z tym wprowadzona została zmiana organizacji ruchu.

Prace remontowe obejmują frezowanie nawierzchni, wzmocnienie poprzez zbrojenie nawierzchni asfaltowej geosiatką szklano-węglową, wykonanie podbudowy z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej, odnowienie oznakowania poziomego, a także wymianę uszkodzonego krawężnika.

Zamawiającym jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.Całkowita wartość modernizacji drogi (bez VAT) 813 008.08 zł. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Spółka Akcyjna z Nowego Sącza.

(MK) fot. aut
Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI