Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
14/12/2019 - 18:40

Moszczenica Niżna wreszcie doczeka się kanalizacji

Moszczenica Niżna to kolejne sołectwo gminy Stary Sącz, które wreszcie doczeka się kanalizacji. Wykonawców czeka tu nie lada wyzwanie, bo muszą położyć tu aż 12 kilometrów sieci dla 790 osób.

Moszczenica Niżna wreszcie doczeka się kanalizacji

Inwestycja w Moszczenicy Niżnej możliwa jest dzięki przychylnej decyzji rady, która zgodziła się na rozszerzenie projektu rozbudowy sieci kanalizacyjnej o Mostki, Gołkowice Dolne, Moszczenicę Wyżną i Niżną. Łącznie z pracami prowadzonymi na terenie Starego Sącza przedsięwzięcia opiewa na zawrotną kwotę 62,4 mln zł z czego aż 30,7 mln zł gmina pozyskała z UE.

Tą część robót, którą firma Mur-Bet – zwycięzca przetargu – wykona w Moszczenicy Niżnej kosztować będzie ponad 8 mln 230 tys. zł.

Zobacz też: Stary Sącz chce utrzymać dopłaty do wody i ścieków na przyszły rok

- Budowa kanalizacji w gminie to wydarzenie bez precedensu – komentuje burmistrz Jacek Lelek. - Mam tu na uwadze skalę przedsięwzięcia, koszt i wagę sprawy dla mieszkańców i środowiska. Jako samorząd jeszcze nigdy nie realizowaliśmy samodzielnie tak wielkiej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinniśmy zakończyć zachodnią część Starego Sącza w przyszłym roku, a przed nami jeszcze przygotowywane przetargi na Gołkowice Dolne, Mostki i Moszczenicę Wyżną.

Prace w Moszczenicy Niżnej powinny zostać zamknięte do listopada 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu