Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
24/10/2020 - 07:00

Muszyna, Krynica: trzeci raz zamrażają sanatoria z powodu pandemii

Ograniczenia, które mają zahamować rozwój pandemii koronawirusa, obejmują od soboty 24 października również leczenie sanatoryjne. Sanatoria w Krynicy i Muszynie zostaną zamknięte po zakończeniu trwających obecnie turnusów.

- Zamykamy również sanatoria, prócz sanatoriów, które teraz jeszcze kończą turnusy. To jest niezbędne, bo 70 procent osób przebywających w nich to seniorzy powyżej 60. roku życia - powiedział premier Mateusz Morawiecki, na konferencji prasowej dotyczącej kolejnych ograniczeń. 

Z powodu ogłoszonej pandemii sanatoria zawiesiły działalność pierwszy raz 15 marca. Przerwa w ich działalności trwała do połowy czerwca.

Na początku sierpnia, w związku z włączeniem powiatu nowosądeckiego do strefy czerwonej, od 8 sierpnia sanatoria ponownie zawiesiły działalność. Kuracjusze wyjechali, czynne były jedynie kawiarnie, restauracje i hotele.

Z końcem sierpnia powiat nowosądecki został wykreślony ze strefy czerwonej, a od połowy września do uzdrowisk powrócili kuracjusze. Teraz po raz trzeci w tym roku sanatoria zostaną zamknięte, po zakończeniu trwających obecnie turnusów.

W Polsce jest 45 miejscowości, które mają status uzdrowiska. To około kilkaset różnych sanatoriów. Do tej pory sanatoria działały, ale w części placówek obłożenie nie przekraczało nawet 50 proc. Pacjenci przed przyjęciem musieli przejść test na koronawirusa. (MK) fot. aut. ilustracyjne     Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog