Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
09/04/2020 - 22:10

Muszyna: Magiczny Ogród zakwita na wiosnę. Na razie w nim nie pospacerujesz

Magiczny Ogród, położony przy Pijalni Antoniego, wraz ze stawami rekreacyjnymi na Zapopradziu w Muszynie, na wiosnę pięknie się zazielenił. Część roślinności posadzono jesienią, a pozostała jest teraz stopniowo uzupełniana. Niestety, od 1 kwietnia z powodu epidemii koronawirusa nie można tutaj, aż do odwołania spacerować.

Na Zapopradziu w Muszynie widoczne są efekty rozbudowy Parku Zdrojowego, wzorowanego na greckich i rzymskich kompozycjach, z posągami oraz stelami. W swoim zamiarze park ma przenieść zwiedzających w krąg kultury antycznej.

Wśród urokliwych alejek spacerowych znajdują się posągi Adonisa, ukochanego Afrodyty, bóstw umierania i odradzania się przyrody, Hebe, bogini młodości, Talii, muzy komedii, Antiope, kochanki Zeusa, o wyjątkowej urodzie czy Kanefory, z koszem kwiatów i owoców na głowie.

W rozbudowanym parku zainstalowano system nawadniania, ustawiono ławki, stoliki, kosze, kamienne dekoracje: figury, donice, wazy itp., oświetlenie parkowe.

Alejki spacerowe ukończone zostały jesienią ubiegłego roku. Część roślinności posadzono we wrześniu i październiku, pozostała jest teraz stopniowo uzupełniana.

W parku uwagę przyciągają niewątpliwie stawy rekreacyjne, o nieregularnej linii brzegowej i woliery, które zasiedlą ptaki wodne, wśród nich czarne i białe łabędzie. Naturalne rozlewisko i roślinność sprawią, że miejsce znajdą tu również żaby i  traszki.

(MK) fot. aut.

Muszyna: Magiczny Ogród zakwita na wiosnę. Na razie w nim nie pospacerujesz
Magiczny Ogród, położony przy Pijalni Antoniego, wraz ze stawami rekreacyjnymi na Zapopradziu w Muszynie, na wiosnę zazielenił się. Część roślinności posadzono jesienią, a pozostała jest teraz uzupełniana. Niestety, od 1 kwietnia z powodu epidemii koronawirusa nie można tutaj, aż do odwołania spacerować.


Dziękujemy za przesłanie błędu