Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 marca. Imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli
22/02/2021 - 16:50

Muszyna: Miliony złotych zakopane pod ziemią

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie zainwestowało miliony złotych w uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Przy współudziale Funduszy Europejskich wdrożono rozwiązania, które pomogą zaoszczędzić wodę i poprawić stan środowiska naturalnego.

Mieszkańcy miasta i gminy Muszyna nie muszą się już martwić, że w ich kranach zabraknie wody w najmniej spodziewanym momencie. Modernizacji doczekała się sieć wodociągowa za około 4  miliony złotych. W ramach projektu pod nazwą: „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna” wymieniono prawie 7 kilometrów sieci wodociągowej wraz z remontem zbiorników wyrównawczych „Malnik”. To jednak nie wszystkie inwestycje, które mają poprawić komfort życia mieszkańców. Dzięki unijnemu dofinansowaniu wybudowano odcinek sieci wodociągowej o długości około 2,4 km, który umożliwi podłączenie nowych odbiorców.  Przedsięwzięcie to opiewa na kwotę blisko 1 miliona złotych.                         

Wymianie poddano również 20 kilometrów sieci kanalizacyjnej wraz ze studniami i przyłączami. Dla porównania, tyle kilometrów dzieli centrum Muszyny i miejscowość Zubrzyk. Inwestycja kosztowała niemal 19,5 miliona złotych.

Jak mówi prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie, Mariusz Rymarczyk, poprzednia sieć była w bardzo złym stanie technicznym i przez to często pojawiały się awarie. Na istotną dla mieszkańców modernizację sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przeznaczono łącznie około 23,5 miliona złotych.

Zobacz również: Muszyna: wybudowali nową oczyszczalnię ścieków z laboratorium

Samochody PGK Muszyna

- Dodatkowo PGK zakupiło również pojazdy specjalistyczne do bieżącego monitoringu i konserwacji sieci wodno-kanalizacyjnej  - dodaje Mariusz Rymarczyk. Samochody kosztowały około 2 miliony 700 tysięcy złotych. Zobacz więcej na wideo.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021