Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
03/08/2018 - 23:30

Muszyna: Obwodnicy ciąg dalszy. Wybrali wykowawcę projektu!

Rozstrzygnięto przetarg na zaprojektowanie II etapu obwodnicy Muszyny. Za ok. 1, 8 mln złotych zaprojektuje ją firma Promost Consulting z Rzeszowa. Odcinek inwestycji usytuowany jest pomiędzy zrealizowanym pierwszym etapem w ciągu DW-971 a przejściem granicznym w Leluchowie.

II etap budowy obwodnicy Muszyny to ważna, strategiczna inwestycja, ponieważ droga prowadzi do przejścia granicznego ze Słowacją. Zamawiający projekt, a mianowicie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie otrzymał 4 propozycje cenowe. Złożone do przetargu oferty oscylowały od niespełna 1,8 do blisko 3,3 mln zł. Najtaniej swoje prace wyceniła firma Promost Consulting, która oszacowała cenę usługi na 1,796 mln zł.

Do zaprojektowania jest droga licząca ponad 8 km, częściowo poprowadzona nowym śladem (koniec pierwszego etapu do drogi powiatowej, w rejonie przejścia kolejowego - ul. Pułaskiego),  zaś częściowo jako trasa przebudowana.  Obwodnica będzie drogą klasy G, o jednej jezdni. Będzie miała dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Dostosowana zostanie do nośności 115 kN/oś

.

Pierwszy, 1, 5 kilometrowy odcinek obwodnicy, ograniczający ruch w centrum uzdrowiska oddano do użytku w 2013 roku. Droga biegnie w kierunku Żegiestowa, Piwnicznej i dalej do  Nowego Sącza. Inwestycja powstała za ok. 28 mln złotych.

Nowy odcinek, o długości 8 kilometrów, pozwoli na sprawniejszy wyjazd z Muszyny w kierunku Leluchowa. Wybudowanie  II etapu obwodnicy to koszt 62,5 mln zł. (oszacowany w 2016 roku).

(MKA) fot. ilustracyjny aut.

Żródło: ZDW Kraków, własneDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI