Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
09/06/2020 - 23:05

Muszyna: przybywa nowej nawierzchni ulic w centrum miasta

Z dnia na dzień przybywa nowej nawierzchni ulic i chodników w rewitalizowanym centrum Muszyny. Trwają też prace wykończeniowe wewnątrz repliki ratusza oraz na zewnątrz, przy jego elewacji.

Projekt rewitalizacji muszyńskiego rynku obejmuje przede wszystkim gruntowne przebudowanie nawierzchni płyty rynku, wymianę całej sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, energetycznej i gazowej oraz powstanie nowej kanalizacji burzowej.

Zmienia się tzw. mała architektura, pojawiają się nowe ławki, lampy, kosze. Budowane są dwie fontanny. Wymiana jest nawierzchnia ulic, powstają zatoki postojowe i parkingi. Sadzone są nowe drzewa i krzewy. 

Jako pierwszą odnowiono ulicę Kościelną, prowadząca od rynku w stronę Ogrodów Biblijnych, która stała się deptakiem. Ruch samochodowy w tym miejscu jest możliwy jedynie dla mieszkańców, którzy nie mogą dojechać do swoich posesji w inny sposób.

- Z dnia na dzień przybywają kolejne metry nowej nawierzchni ulic i chodników w rewitalizowanym centrum miasta. Ulice Rolanda i Kity, powinny zostać odnowione do końca czerwca. -wyjaśnia burmistrz Jan Golba

-Jeśli chodzi o quasi ratusz to prowadzone są prace wewnątrz budynku, przy piwnicach. Układane są posadzki, schody, pomieszczenia biurowe, sanitariaty. Mimo mniejszej ilości, z powodu epidemii, zatrudnionych osób prace postępują planowo.

W nowym ratuszu nie będzie jednak miejsca dla urzędników. Obiekt będzie pełnić zupełnie nową funkcję. Będzie tu sala ślubów, taneczna i wystawowa, miejsce na informację turystyczną oraz pijalnia wody mineralnej. Quasi ratusz nawiązuje do stylu galicyjskiego z XIX wieku.

W odnowionym centrum miasta nie zabraknie punktów usługowych i lokali gastronomicznych.  Prace przy rewitalizacji pochłoną łącznie prawie 21 milionów złotych. Ze środków unijnych władze miasta otrzymały dofinansowanie na rewitalizację rynku oraz ulicy Kościelnej w wysokości 13,5 milionów złotych.

(MK) fot. aut.

Muszyna: przybywają kolejne metry nowej nawierzchni ulic w centrum miasta
Z dnia na dzień przybywają kolejne metry nowej nawierzchni ulic i chodników w rewitalizowanym centrum Muszyny. Trwają też prace wykończeniowe wewnątrz quasi ratusza oraz na zewnątrz, przy jego elewacji.


Dziękujemy za przesłanie błędu