Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
10/11/2020 - 22:10

Muszyna: rewitalizacja płyty rynku zakończy się na wiosnę 2021 roku

W ramach rewitalizacji centrum Muszyny, trwają ostatnie prace przy zagospodarowanie rynku i piwnic w quasi ratuszu. Ich zakończenie planowano na listopad, przedłużono je jednak do wiosny 2021 roku.

Zakończenie rewitalizacji centrum Muszyny planowano na listopad, jednak w związku z pandemią prace przedłużono do marca 2021 roku.

Na ukończeniu jest quasi ratusz, znajdujący się w samym sercu miasta. Budynek nawiązuje do stylu galicyjskiego z XIX wieku. Obecnie trwają prace przy zagospodarowanie rynku i piwnic w ratuszu.

-Wewnątrz ratusza odtwarzane są piwnice. Tworzymy bardzo ciekawy produkt turystyczny, który pełnił będzie wielorakie funkcje.-wyjaśnił podczas ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Jan Golba.- Gotowe są przylegające do rynku ulice.

Na ukończeniu jest płyta rynku z fontannami oraz innymi elementami małej architektury. Koszt rewitalizacji rynku, wraz z ulicami do niego przylegającymi to około 21 mln zł.

Podczas sesji burmistrz Jan Golba poinformował też o wyłonieniu wykonawcy rekonstrukcji średniowiecznego zamku, którego ruiny górują nad miastem. Obecnie trwają przetargi, które wyłonią inspektora nadzoru budowlanego, a także niezbędny nadzór archeologiczny.

(MK) fot. aut. 

Muszyna: rewitalizacja płyty rynku zakończy się na wiosnę 2021 roku
W ramach rewitalizacji centrum Muszyny, obecnie trwają prace przy zagospodarowanie rynku i piwnic w ratuszu. Ich zakończenie planowano na listopad, przedłużono je jednak do wiosny 2021 roku.


Dziękujemy za przesłanie błędu