Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
20/02/2021 - 15:45

Muszyna: wybudowali nową oczyszczalnię ścieków z laboratorium

Przy ulicy Lipowej w Muszynie powstała nowa oczyszczalnia ścieków z zapleczem laboratoryjnym. O tym, ile kosztowała ta inwestycja opowiedział prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie, Mariusz Rymarczyk.

W Muszynie wybudowano nową oczyszczalnię ścieków. Inwestycję zrealizowano w ramach programu „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”.

- Dotychczasowa oczyszczalnia ścieków nie spełniała obowiązujących przepisów z zakresu oczyszczania ścieków i nie wypełniała tak zwanej dyrektywy ściekowej - mówi Mariusz Rymarczyk, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. w Muszynie.

W nowym budynku ścieki oczyszczane są mechanicznie oraz biologicznie za pomocą nowoczesnej technologii mikrofiltracji membranowej. - W obiekcie powstała również część laboratoryjna, w której będą przeprowadzane analizy ścieków i wody - dodaje Mariusz Rymarczyk. W obiekcie powstały również nowe pomieszczenia socjalne dla pracowników oczyszczalni.

Laboratorium w oczyszczalni ścieków w Muszynie

Ta inwestycja kosztowała około 28 milionów 700 tysięcy złotych. Budowa oczyszczalni to jedno z kilku zadań, które zrealizowano w ramach uporządkowania gospodarki wodno-kanalizacyjnej w Muszynie. Wszystkie przedsięwzięcia. Na ten cel wydano ponad 73 miliony złotych. Zobacz również: Inwestycja w Muszynie za ponad 73 miliony. Rozmowa z burmistrzem, Janem Golbą

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020