Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
11/02/2017 - 11:00

Na co idą miliony dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Małopolsce?

2,5 mln zł przeznaczy samorząd wojewódzki na remonty i modernizację remiz Ochotniczych Straży Pożarnych. O dotacje mogą się ubiegać się gminy z terenu całej Małopolski

O dofinansowanie dla strażaków ochotników gminy mogą się ubiegać w ramach konkursu „Małopolskie Remizy”. Fundusze zostaną przeznaczone na prace budowlane i remontowe w remizach strażackich. W szczególności można zyskać środki na zakup materiałów budowlanych oraz przeprowadzenie prac remontowych w strażnicach, szczególnie w ich części operacyjno-technicznej. Dofinansowane zostaną też prace polegające na zagospodarowaniu terenu wokół remiz.

Przeczytaj też Sejmik dzieli pieniądze dla strażaków. Komu remiza, komu sprzęt?

.Gminy mogą się także ubiegać o pieniądze na remonty obejmujące termomodernizację budynku, takie jak między innymi wymiana okien i drzwi, wykonanie czy modernizacja instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania także modernizacja kotłowni. W grę wchodzą również inwestycje dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii , na przykład kolektorów słonecznych.

O środki na ten cel można się ubiegać z kolei  w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska .

Program "Małopolskie Remizy" jest realizowany  od 2009 roku.  Jak dotąd 2016 przeznaczono na ten cel ponad 26,5 mln zł, co pozwoliło przeprowadzić remonty w ponad siedmiuset małopolskich remizach OSP.

(ami), fot. UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)