Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
24/09/2019 - 12:10

Na polsko-słowackim Popradzie budują kładki dla rowerzystów

Na trasie rowerowej, przebiegającej przez gminę Muszyna, trwają prace przy budowie dwóch kładek na Popradzie: Legnava-Milik i Andrzejówka-Ługi -Mały Lipnik. Pięć lat wcześniej podobna inwestycja na tej pogranicznej rzece połączyła polski Żegiestów ze słowackim Sulinem.

Trasa EuroVelo11 łączy północno-wschodnie krańce Norwegii z Grecją i liczy 6000 km. Jej południowy fragment przebiega na terenie gminy Muszyna, naprzemiennie przez pogranicze polsko-słowackie. 

Na dwóch odcinkach, nad Popradem (28 km), w miejscowościach: Legnava - Milik i Andrzejówka - Malý Lipník, budowane są dwie kładki przez rzekę. Powstaje też miejsce wypoczynku i obsługi rowerzystów w Miliku z wiatą, stojakami na rowery oraz samoobsługową stacją napraw rowerów.

28-kilometrowy odcinek polsko-słowackiej trasy będzie oznakowany, powstanie również nowe Centrum Informacji Turystycznej. Realizowana obecnie rowerowa inwestycja zostanie oddana do użytku w wakacje 2020 roku.

Pięć lat wcześniej, w ramach EuroVelo11 wybudowano kładkę pieszo-rowerową w Żegiestowie, która połączyła polskie uzdrowisko ze słowackim Sulinem. 

(MK) fot. aut. 

EuroVelo11: budują kładki dla rowerzystów
Na trasie rowerowej EuroVelo11, która przebiega przez w Gminę Muszyna trwają prace przy budowie dwóch kładek: Legnava-Milik i Andrzejówka-Ługi-Mały Lipnik. 5 lat wcześniej podobna inwestycja połączyła polski Żegiestów ze słowackim Sulinem.


Dziękujemy za przesłanie błędu