Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/07/2019 - 06:40

Na tej drogowej minie można rozerwać zawieszenie. Saper potrzebny od zaraz[FOTO]

Dziury, łaty, a miejscami po prostu asfaltowe miny, na których w najlepszym wypadku można urwać zawieszenie. Tak na niektórych odcinkach wygląda jezdnia na trasie Trzetrzewina-Męcina. Najgorzej jest w Krasnem Potockiem.

Gminne drogi w sąsiadujących z Nowym Sączem gminach wyglądają coraz lepiej. Przybywa kilometrów równego jak stół asfaltu. Ciągle jednak są miejsca, które wołają o pomstę do nieba. Tak jest na trasie z Trzetrzewiny do Męciny. Na niektórych odcinkach jezdni łata goni łatę, a miejscami asfalt zamienił się w po prostu kupę gruzu, która jest jak mina. Można  rozerwać zawieszenie samochodu.

Czytaj też Jest u nas taki most, na którym na ludzi czyha nieszczęście

Kiedy droga zostanie naprawiona?  Niebawem. Zarząd powiatowego samorządu właśnie zdecydował o remoncie najbardziej zniszczonego odcinka trasy w Krasnem Potockiem. Są już pieniądze na inwestycję, która ma kosztować 440 tys. złotych.

Czytaj też Strach chodzić, strach jeździć. Milion za koniec udręki [ZDJĘCIA]  

- Modernizacja przewiduje nie tylko wymianę nawierzchni drogi, ale całej jej konstrukcji, co znacznie podnosi koszty – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dlatego na razie ograniczyliśmy remont do 360 metrów.

Jak dodaje starosta, nierówności, spękania, a nawet przełomy nawierzchni nie mogą dłużej czekać, dlatego już tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót obejmujących całkowitą rozbiórkę nawierzchni wraz z podbudową oraz wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych wzmocnionych cementem, na których położona zostanie nawierzchnia asfaltowa i pobocza.

Modernizacja drogi  ma się zakończyć się w drugiej połowie września.

[email protected] fot. Maria Olszowska

Dziury, łaty, a miejscami po prostu asfaltowe miny, na których w najlepszym wypadku można urwać zawieszenie. Tak na niektórych odcinkach wygląda jezdnia na trasie Trzetrzewina-Męcina
Saper potrzebny od zaraz!


Dziękujemy za przesłanie błędu