Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
22/10/2021 - 14:05

Nagła nowina! Lada dzień otworzą dla kierowców nowy most w Kurowie. Znamy datę

Po cichu i bez rozgłosu specjaliści od budowy nowego mostu w Kurowie zrobili próby obciążeniowe przeprawy i zapadła decyzja, że most zostanie otwarty dla kierowców już po weekendzie.

- Kilka dni temu przeprawa przeszła pomyślnie próby obciążeniowe - mówi w rozmowie z Sądeczaninem Iwona Mikrut z biura prasowego małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  - W różnych konfiguracjach na moście zostały ustawione  załadowane piaskiem samochody ciężarowe, co pozwoliło sprawdzić, jak zachowuje się konstrukcja wyjaśnia rzeczniczka.

Czytaj też Kto nie buduje drogi do Brzeska lecz ją burzy. Prezydent Handzel o "sądeczance" 

 W ten sposób specjaliści sprawdzają sztywność obiektu i tego jak się ugina. Na tej podstawie most dopuszcza się do użytku lub też nie.

Nadaje się, orzekli specjaliści.  – Zapadła więc decyzja, że most otwieramy w poniedziałek i puszczamy kierowców – mówi Mikrut. -  Nie ma co czekać bo przecież trzeba się zabrać za rozbiórkę starej przeprawy.

Czytaj też Co się szykuje w Łącku. Nadajniki, anteny, sygnały radiowe 

Będzie feta? - Pytamy rzeczniczkę. - Ma przyjechać minister Adamczyk, ale nie będzie to jeszcze oficjalne zakończenie inwestycji. Roboty potrwają do końca kwietnia  przyszłego roku, bo przecież ma być  jeszcze rozbudowana droga krajowa nr 75. Także do wiosny potrwa rozbiórka starego mostu. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot, GDKiADziękujemy za przesłanie błędu