Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
12/09/2017 - 16:05

Nie uwierzycie, co zrobiła sądecka firma Park-M!

Zamek Królewski w Warszawie wybrał Park-M ze Starego Sącza do odtworzenia Ogrodów Dolnych. Perła warszawskiej architektury odzyskała blask dzięki naszym architektom krajobrazu.

Ogrody zamkowe zostały doszczętnie zniszczone podczas II Wojny Światowej. Po przeszło 70 latach ze środków uzyskanych z Ministerstwa Kultury i Unii Europejskiej wykonana zostanie kompleksowa rewaloryzacja Ogrodów Dolnych.  Zakończenie prac nad częścią ogrodową zakończy trwającą od 1971 r. odbudowę Zamku Królewskiego w Warszawie.

Przetarg na tę prestiżową realizację wygrał Park-M ze Starego Sącza. Lokalnie firma znana jest z produkcji roślin ozdobnych. Głównym profilem działalności są jednak projekty z zakresu architektury krajobrazu oraz zagospodarowania terenów zieleni. Park-M jest uznanym w Polsce specjalistą z zakresu rewaloryzacji i rewitalizacji historycznych założeń ogrodowych i parkowych. Zrealizował wiele prestiżowych inwestycji w różnych zakątkach kraju. Firma zatrudnia ponad 400 osób.

Właśnie w zespole największą siłę upatruje Krzysztof Mróz, właściciel Park-M. Reputację firmy tworzą nasi pracownicy. Od lat budujemy nasz zespół składający się nie tylko z ogrodników, lecz także inżynierów budownictwa, architektów oraz branżystów specjalizujących się w technologiach, które nieodłącznie związane są z przestrzenią zewnętrzną. Trochę jak w ogrodzie, cierpliwie i spokojnie powiększamy naszą działalność, dojrzewamy i rozkwitamy. Dzięki temu organicznemu wzrostowi po przeszło 20 latach działalności jesteśmy poważnym graczem na rynku architektury krajobrazu w Polsce– mówi Krzysztof Mróz.

Wybór Park-M przez Zamek Królewski jest potwierdzeniem pozycji firmy i zadowolenia inwestora z dotychczasowej współpracy. Park-M dwa lata temu z sukcesem odtworzył górną część jego Ogrodów Zamkowych. To miejsce już e stało się atrakcją turystyczną stolicy.

Podobnie będzie z nową inwestycją w ramach której powstaną fontanny, szpalery zieleni i ścieżki, nawiązujące koncepcją do przedwojennych założeń autorstwa wybitnego polskiego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza. Ogrody zostaną otwarte latem 2019 r. Będzie można je zwiedzać bezpłatnie, odpoczywając w pięknej scenerii, napawając się widokiem Zamku Królewskiego, Wisły i oczywiście  pięknem ogrodów.

Park-M odtworzył szereg historycznych terenów zieleni w całej Polsce m.in. ogrody Pałacu Branickich w Białymstoku, Park Oruński w Gdańsku czy Park Staromiejski we Wrocławiu. W ostatnim ze wspomnianych miast, realizacja firmy, bulwar Xawerego Dunikowskiego zdobyła najważniejszą nagrodę, Grand Prix w konkursie „Piękny Wrocław”, a trzy kolejne projekty wykonane w tym samym okresie na terenie Wrocławia zajęły najwyższe miejsca w kategorii „obiekt inżynierski, przestrzeń publiczna” roku 2016. Park-M został również wyróżniony za Skwer 1000-lecia Państwa Polskiego w Świdnicy w ogólnopolskim plebiscycie „Modernizacja Roku 2016”.

Park-M to kolejna sądecka firma, która udowadnia, że pomimo lokalizacji na krańcach Polski potrafi działać ogólnokrajowo, skutecznie konkurować i wypracowywać pozycję rozpoznawalnego lidera w swojej branży proponując przestrzeń do wypoczynku, piękne ogrody i parki.

Mamy nadzieję, że Park-M zrealizuje w najbliższej przyszłości ciekawy i piękny park dla mieszkańców naszego regionu.

Więcej: http://www.park-m.pl/

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)