Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
22/11/2017 - 14:15

No i co z tym parkingiem pod Panoramą? Będzie remont czy nie?

Gdy tylko piszemy o inwestycjach związanych z budową parkingów w mieście zawsze wraca jak bumerang temat parkingu przy ul. Romanowskiego potocznie zwanego parkingiem pod Panoramą. Będzie czy nie będzie przebudowany?

- Ciągle mówimy o nowych miejscach, nowych lokalizacjach a na początek wystarczyłoby zrobić porządek z tymi parkingami, które już funkcjonują. W pierwszej kolejności mam na myśli ten na samym dole pod Panoramą. Tam jest naprawdę spore miejsce do popisu. Wystarczy tylko trochę pomyślunku, dobry projektant i możemy mieć naprawdę wygodne, dobre miejsce – komentuje pan Jarosław Kuś, który zadzwonił w tej sprawie po przeczytaniu publikacji Nowy Sącz: Już wiemy które ulice doczekają się remontu w 2018 roku. Ile miasto chce wydać na inwestycje drogowe?

Na liście miejskich inwestycji zaplanowanych na 2018 rok remontu owego parkingu nie przewidziano.

A sądeczanie rzeczywiście się niecierpliwią, bo choć już we wrześniu 2015 roku prezydent Ryszard Nowak nie ukrywał, że parking wymaga przebudowy i powiększenia sprawa ucichła. Warto jednak przy okazji przypomnieć, że radni opozycji do inwestowania w to miejsce miejskich pieniędzy odnosili się sceptycznie.

Zobacz też: Dwa parkingi przy ul Romanowskiego, jeden przy al. Piłsudskiego. W Nowym Sączu kierowcom ma być lżej

Dlaczego? Bo równoległe toczyła się dyskusja o oddaniu terenu obok w dziesięcioletnią dzierżawę prywatnym przedsiębiorcom. - Potencjalnie lepszy teren pod parking oddajemy w dzierżawę i bierzemy na siebie koszty przebudowy mniej atrakcyjnego miejsca do parkowania i to bezpłatnego? Gdzie tu sens? – komentowali wtedy rajcy z PO.

Z kolei od stycznia 2016 miasto podjęło decyzję, że parking po Panoramą będzie odpłatny.

Ale co dalej? Przewodniczący zarządu osiedla Stare Miasto i zarazem przewodniczący klubu radnych PiS i dla Miasta Przemysław Gawłowski przyznaje, że nie interesował się sprawą, bo mieszkańcom jego dzielnicy parking ten snu z powiek nie spędza. – Mieszkańcy ścisłego centrum są nim zainteresowanie jedynie w tym sensie, żeby mieli gdzie parkować przyjezdni, którzy teraz zastawiają im miejsca pod oknami – tłumaczy radny.

Pytanie o przyszłość parkingu przy Romanowskiego wysłaliśmy do Urzędu Miasta. Czekamy na odpowiedź.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog