Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
17/07/2018 - 13:00

Nowa droga z Jasiennej do Lipnicy Wielkiej wkrótce otwarta

Już wkrótce mieszkańcy gminy Korzenna będą mogli korzystać z nowej drogi. Dobiega końca remont na trasie Jasienna-Lipnica Wielka. Mimo że termin ukończenia robót wyznaczony jest na koniec września, to możliwe że uda się go zakończyć dużo wcześniej.


- O ile pogoda pozwoli, to być może uda się sfinalizować roboty jeszcze w lipcu - wyjaśnia Stanisław Przychocki, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Droga jest bardzo często użytkowana przez mieszkańców gminy. W trakcie jej budowy powstanie nawierzchnia betonowa. Cała droga będzie miała 1,4 km długości i będzie to najszybsza trasa między Jasienną a Lipnicą Wielką. Jak dotąd, aby dostać się w jednej miejscowości do drugiej trzeba było skorzystać z drogi powiatowej Wojnarowa - Nowy Sącz. Teraz czas przejazdu znacznie się skróci.

- Roboty są cały czas prowadzone, jednak ze względu na ostatnio obfite deszcze prace są utrudnione, ponieważ jest  problem z dostarczeniem betonu na miejsce. Zostało do wykonania jeszcze tylko 400 m, dlatego mamy nadzieję, że prace wkrótce się zakończą - mówi Krzysztof Ogorzałek, sekretarz gminy Korzenna.

Koszt budowy drogi wynosi nieco ponad 626 tys. złotych i jest finansowany głównie ze środków pozyskanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Projekt zrealizuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Korzennej.

(Karolina Janicka)

Nowa droga z Jasiennej do Lipnicy Wielkiej [ZDJĘCIA]
Niebawem budowa drogi z Jasiennej do Lipnicy Wielkiej zostanie zakończona.


Dziękujemy za przesłanie błędu