Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
19/03/2012 - 08:36

Nowa hala Newagu już stoi. Czy firma zwiększy zatrudnienie?

Rozbudowa zaplecza w fabryce Newag, która posłuży do produkcji pociągów dla warszaskiego metra znalazła się już w końcowej fazie. Nowa hala jest już wybudowana a załoga i sądeccy bezrobotni zastanawiają się, czy spowoduje wzrost zatrudnienia.

Przypomnijmy. Newag razem z Siemensem ma wykonać 35 pociągów do obsługi drugiej linii warszawskiego metra. Wyjadą one właśnie z wybudowanej wlaśnie nowej hali montażowej w zakładach w Nowym Sączu. To jeden z najwyższych kontraktó w historii nowosądeckiej firmy.

Hala ma 140 metrów długości.Newag już przygotowuje się do przyjęcia części produkcji, która rozpczęła się już w Wiedniu..

- Nowa hala jest w stanie zamkniętym. Obecnie prowadzimy prace budowlano-montażowe wewnątrz obiektu. Całość ma być, zgodnie z przyjętym przez nas planem gotowa czyli między wrześniem a grudniem.Pod koniec roku ruszy w niej produkcja- powiedział nam Józef Michalik, dyrektor marketingu Newagu.

Zapytaliśmy przedstawicieli Newagu o to, czy wybudowanie nowej hali oznacza, że nowosądecki zakład będzie potrzebował więcej pracowników.

- Śledzę ogłoszenia na bieżąco, ofertą Newagu byłbym zainteresowany, bo to jednak firma z międzynarodowym potencjałem – przyznaje Wojciech Strzelec, bezrobotny inżynier, absolwent Politechniki Krakowskiej.

Obawy ma część pracowników Newagu.

- Myślę, że znowu prezesi skorzystają z usług agencji zatrudnienia, bo takie umowy są dla firmy bardziej korzystne, dla nas mniej, bo ci z umowami „agencyjnymi” nie mają poczucia bycia częścią załogi, są też gotowi pracować za niskie stawki – wyznał nam jeden z zatrudnionych w Newagu pracowników fizycznych.

- Radykalne zwiększenie zatrudnienia w  związku z umową na składy dla metra jest zbyteczne. Zamierzamy wykorzystać obecne zasoby ludzkie – tłumaczy Wiesław Piwowar, członek Zarządu Newagu.

Dodał, że część pracowników przejdzie dodatkowe, specjalistyczne szkolenia w zakładach Siemiensa w Wiedniu.

BOS

Fot: JB







Dziękujemy za przesłanie błędu