Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
05/04/2017 - 11:10

Nowa siedziba Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu?

Wiesław Janczyk, wiceminister finansów, przymierza się do budowy nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu. – Jest na to szansa. Pracujemy nad tym, ale niczego jeszcze nie obiecujemy – mówi Wiesław Janczyk, wiceminister finansów.

To nie pierwsza próba znalezienia lepszej lokalizacji dla sądeckiej skarbówki, którego główna siedziba mieści się przy ul Barbackiego 10. Cztery lata temu żywo dyskutowano nad planem budowy trzykondygnacyjnego biurowca i parkingu u zbiegu ulic Jamnickiej i Długoszowskiego. Pomysł oprotestowali wówczas mieszkańcy Gołąbkowic.

Czytaj: PIT 36 elektroniczny kontra PIT papierowy. Który popularniejszy na Sądecczyźnie?

Zainteresowany budową nowej siedziby jest Wiesław Janczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

– Jest taka koncepcja i bardzo intensywnie nad nią pracuję wespół z panem ministrem Marianem Banasiem, który jest szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Jest na to szansa. Pracujemy nad tym, ale niczego jeszcze nie obiecujemy. Odbywają się w tej sprawie spotkania również z dyrektorem Krajowej Administracji Skarbowej z Małopolski, który jest bezpośrednio dysponentem tych kwot, które mogą iść na modernizację i remonty, ale także budowę nowych obiektów. Przymierzamy to w sensie technicznym i organizacyjnym – zaznacza Janczyk.

Zobacz: Co z tym PiS-em w Nowym Sączu. Będzie nowy czy stary przewodniczący?

Przy budowie pod uwagę brana jest lokalizacja przy ul. Wincentego Witosa naprzeciwko Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Działka ma jednak pewien mankament – nad jej częścią przebiega linia wysokiego napięcia. Właścicielem gruntu jest Urząd Miasta Nowego Sącza.

(JB), fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu