Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
29/05/2020 - 13:50

Nowe otwarcie sądeckiego pośredniaka. Urzędnicy mają wypasione lokum [ZDJĘCIA]

Sprzątanie, odkurzanie, ustawianie mebli i kartonowe pudła, z których pracownicy rozpakowują swoje rzeczy i dokumenty, tak wygląda dziś nowe lokum pracowników nowosądeckiego urzędu pracy, którzy właśnie wyprowadzili się ze starego budynku przy ulicy Węgierskiej do siedziby przy ulicy Zielonej.

To już koniec  miejskiego pośredniaka na ulicy  Węgierskiej. Od dziś Sądecki Urząd Pracy ma swoją  nową siedzibę przy ulicy Zielonej 55.  Tak zdecydowały na początku roku władze magistratu,  które uznały, że dzierżawiony od urzędu marszałkowskiego budynek jest za duży, za drogi i nie spełnia nowoczesnych standardów.

Czytaj też Jakim cudem dają więcej pieniędzy na wymianę kopciuchów i fotowoltaikę? 

- Za czynsz na powierzchni 1200 metrów kwadratowych płaciliśmy 32 tysiące złotych miesięcznie, do tego dochodziła ochrona, której koszt wynosił 11 tys. złotych. W sumie wychodziło ponad 43 tys. złotych. Teraz mamy do dyspozycji blisko 850 metrów kwadratowych, nowoczesny budynek z alarmem i  windą dostosowaną do potrzeb niepełnosprawnych, za co płacimy niecałe 20 tysięcy złotych.

Urząd ma ruszyć w poniedziałek, choć, jak zastrzega dyrektor, potrzebne będą jeszcze dwa, trzy dni na dostosowanie budynku do wymogów związanych z  pandemią koronawirusa.

Zobacz też: Nie tylko Biedronka. Nie uwierzycie gdzie jeszcze to robią

[email protected] fot. jm

Tak wygląda nowa siedziba Sądeckiego Urzędu Pracy
Nowy adres to Zielona 55


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)