Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
14/06/2012 - 10:48

Nowy empik, E.Leclerc i McDonald’s - wiosną otwarcie galerii „Trzy Korony”

Budowa galerii „Trzy Korony” jest już mocno zaawansowana. Inwestor planuje jej otwarcie na wiosnę 2013 roku.
Mimo zaawansowania, w tym roku budowa nie zostanie więc ukończona, choć CD Locum zapewnia, że nie było problemów z wodą zalewającą najniższe kondygnacje. Na forach internetowych spekulowano m.in. że woda podniosła jedną z płyt betonowych, którą trzeba było skuwać, po czym odwodnić teren i betonować od nowa.

– Faktycznie płyta się podniosła zimą, kiedy były duże mrozy, ale gdy temperatura stała się dodatnia, płyta wróciła na miejsce – zapewnia Paweł Dziekan, zajmujący się techniczną stroną inwestycji. – Jesteśmy 5 metrów poniżej dna rzeki Kamienica, ale z wodą nie ma problemu. Z opadową też. Jest palisada, pompy pompują wodę na bieżąco – dodaje.

CD Locum podpisuje już umowy z najemcami. –  Jest nam miło poinformować, iż w grupie kluczowych partnerów biznesowych realizowanego zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą Galeria „Trzy Korony” o łącznej powierzchni około 75 000 metrów kwadratowych, na której będzie funkcjonować 130 sklepów o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ok. 36 000 mkw. i którego otwarcie datuje się na wiosnę 2013 roku, znajdzie się operator z elektroniką RTVEuroAGD oraz operator spożywczy E.Leclerc (4 515 mkw.) – podkreśla Katarzyna Sekuła-Okarma, która odpowiada za komercjalizację obiektu.

Wśród kluczowych partnerów są też grupa INDITEX: Zara (1.890 mkw.), Bershka (550 mkw.) oraz Stradivarius (390 mkw.); grupa LPP: Reserved (1.330 mkw.), House (370 mkw.), Cropp Town (350 mkw.), Mohito (290 mkw.), Home&You (330 mkw.), New Brand (270 mkw.); oraz H&M (1.770 mkw.), pięciosalowy multipleks kinowym Helios (2.025 mkw.), sklep sportowy Martes Sport (660 mkw.) oraz McDonald’s (200 mkw.).

– Obecnie trwają finalizacje rozmów, polegające na przygotowaniu umów najmu do podpisu z takimi partnerami biznesowymi, jak między innymi: Apart, CCC, Empik, Natura, Smyk. Prowadzone są też rozmowy i negocjacje z pozostałymi kluczowymi najemcami, uwzględniające komplementarność i skład branżowy obiektu – dodaje Katarzyna Sekuła-Okarma.

Przypomnijmy, inwestor nabył teren od miasta przy zbiegu ulic Lwowskiej o Krańcowej w sierpniu 2011 roku. Wcześniej kupił działkę od upadłej spółdzielni rzemieślniczej. Koncepcję architektoniczno – budowlaną wykonało biuro projektowo – doradcze Arkus z Gliwic. Szacowany koszt inwestycji to około 300 mln zł.

Inwestorem projektu jest spółka celowa  działająca pod nazwą CD Locum spółka z ograniczoną odpowiedzialnością –  III  Spółka  Komandytowo–Akcyjna funkcjonująca w ramach Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Sektora Nieruchomości 2, zarządzanego przez TFI Copernicus SA.

Czytaj też: Kamienica zagraża Trzem Koronom? Woda w wykopachOddanie galerii Trzy Korony spóźnione? Wieszczą 2013 r.

(BW)

Fot. JECDziękujemy za przesłanie błędu