Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
22/07/2013 - 08:00

Nowy Sącz dostał pieniądze. Ruszają wstrzymane staże

Na wniosek Sądeckiego Urzędu Pracy Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej przyznało dodatkowo 162,5 tys zł na walkę z bezrobociem. Dzięki temu 27 bezrobotnych mieszkańców Nowego Sącza będzie mogło skorzystać ze staży, które wcześniej z braku pieniędzy zawieszono.
Władysław Kosiniak – Kamysz, minister pracy i polityki społecznej przyznał SUP dodatkowe środki ze swojej rezerwy na wsparcie dla bezrobotnych w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Wysokość dotacji to 162 500 zł.
W ramach uzyskanych środków zostanie zaktywizowanych 27 osób bezrobotnych. Najwięcej, bo 20 osób, zostanie skierowanych na staże zawodowe u pracodawców. Kolejnych 5 osób skorzysta ze szkoleń, a pozostali (2 osoby) otrzymają dotację na podjęcie działalności gospodarczej i podejmą zatrudnienie na stanowisku pracy utworzonym dzięki refundacji kosztów jego utworzenia.
- W pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone wnioski o zorganizowanie stażu złożone po 19 kwietnia 2013 roku, których realizacja, z uwagi na brak środków, została przesunięta na termin późniejszy. Umowy będą zawierane przede wszystkim z pracodawcami, którzy gwarantują zatrudnienie uczestników po zakończonym programie - informuje Sądecki Urząd Pracy.
Według danych z maja 2013 r. bez pracy w Nowym Sączu jest ponad 5 tysięcy osób ,a przynajmniej tylu figuruje w rejestrach SUP. Równocześnie blisko pół tysiąca osób została z tej ewidencji wykreślonych i niemal tyle samo mieszkańców (408 osób)  w maju zasiliło szeregi zarejestrowanych bezrobotnych.

BOS
Infografika: SUP


Dziękujemy za przesłanie błędu